Związek Polskiego Leasingu rozrasta się o nowe firmy

Do Związku Polskiego Leasingu przystąpiły spółki Alior Leasing oraz Leasing Polski. ZPL zrzesza obecnie 30 podmiotów.

Firmy zrzeszone w ZPL reprezentują ok. 90% polskiego sektora leasingowego. Do organizacji przystąpiły dwa kolejne przedsiębiorstwa.

– Przystępując do Związku Polskiego Leasingu, liczymy na wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczeń Związku w trzech podstawowych obszarach: współpracy z instytucjami europejskimi w zakresie implementacji rozwiązań prawnych w Polsce, współpracy z innymi firmami leasingowymi i instytucjami okołofinansowymi m.in. w zakresie działalności na rzecz wpierania rozwiązań pro biznesowych, pozyskiwania środków unijnych czy uczestnictwa w pracach grup roboczych i współpracy z PZWLP – powiedział Marek Lozia, prezes zarządu Alior Leasing Sp. z o.o.

– Leasing Polski jest spółką stworzoną, aby wspierać swoją wiedzą polskich przedsiębiorców w ich działalności. Biorąc udział w pracach Związku Polskiego Leasingu możemy skorzystać także z doświadczeń innych firm działając na rzecz zapewnienia naszym klientom bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym, a także w tworzeniu sprzyjających warunków w rozwoju ich biznesu – powiedział Paweł Gliniewicz, prezes Leasing Polski Sp. z o.o.

Źródło: ZPL