Zmiany we władzach Konfederacji Lewiatan

Maciej Witucki został wybrany prezydentem Lewiatana. Henryka Bochniarz objęła stanowisko przewodniczącej Rady Głównej Konfederacji. Andrzej Krzemiński, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL dołączył do Rady Głównej Konfederacji.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas Zgromadzenia Ogólnego Konfederacji Lewiatan, wybrano nowe władze organizacji. Stanowisko prezydenta objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację Zarządu Lewiatana na to stanowisko.

– Lewiatan to najsilniejsza organizacja pracodawców w Polsce. Jesteśmy prawdziwym głosem biznesu, oferującym administracji doskonałą ekspertyzę krajową i międzynarodową – powiedział Maciej Witucki. – Cieszę się, że wraz z zespołem Konfederacji, będę mógł budować siłę głosu przedsiębiorców w Polsce.

Henryka Bochniarz została wybrana na przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji. Rada nadzoruje działalność organizacji. Na trzyletnią kadencję wybrano także nowe składy Zarządu i Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Andrzej Krzemiński dołączył Rady Głównej  Konfederacji Lewiatan i podobnie jak inni członkowie władz Lewiatana, będzie sprawował tę funkcję przez trzy najbliższe lata.

Andrzej Krzemiński, trzy lata temu, po raz drugi, został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu i funkcję tę sprawuje do dziś. Z polską organizacją leasingową jest związany od 13 lat. Jest współautorem wielu nowatorskich projektów na polskim rynku bankowym, m.in. był założycielem projektu Banku Millennium. Od kwietnia 2017 do listopada 2018r. był Prezesem Zarządu PKO Leasing. W latach 2014-2017 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Raiffeisen-Leasing Polska. W trakcie swojej wieloletniej pracy na rynku finansowym pełnił m.in. funkcje: Wiceprezesa Zarządu Deutsche Bank PBC (w latach 2012-2014), Wiceprezesa, a zaraz potem Prezesa Zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego (w latach 2005-2012), wcześniej Wiceprezesa odpowiedzialnego za sektor finansów konsumenckich w Grupie Credit Agricole (w latach 2002-2005). Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

Źródło: Związek Polskiego Leasingu