Wzrost sprzedaży marki Volkswagen w maju

Liczba dostaw nowych samochodów marki Volkswagen wyniosła w maju 539 700 egzemplarzy i była o 5,1% większa niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Volkswagen dostarczył na rynek europejski 167 000 aut, czyli o 6,1% więcej niż rok wcześniej. Przyczyną wzrostu był przede wszystkim wysoki wynik na dużych zachodnioeuropejskich rynkach, jak Włochy, gdzie sprzedaż wzrosła o 20,1%, Wielka Brytania, ze wzrostem sprzedaży o 16,2%, a także Szwecja, gdzie sprzedaż samochodów marki Volkswagen zwiększyła się o 23,2%. Wzrost w Europie Zachodniej wyniósł, w porównaniu z poprzednim rokiem, 5,4%.

Na niemieckim rynku do klientów trafiło 52 500 samochodów, co oznacza wzrost o 3,4% w stosunku do roku 2017. Liderem sprzedaży w swojej klasie został nowy model T-Roc, który zaledwie kilka miesięcy temu pojawił się na rynku. Dużą popularnością cieszyły się także modele Tiguan Allspace i Arteon.

Marka odnotowała również bardzo dobry wynik w Polsce. W maju zarejestrowane zostały 4422 osobowe Volkswageny, co było wynikiem lepszym o 5,2% w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku.

W Chinach natomiast sprzedano 251 600 samochodów marki Volkswagen, czyli o 4,1% więcej niż sprzedano kiedykolwiek w maju. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się modele Bora, Lamando i Polo.

Źródło: Volkswagen