Nissan Qashqai z systemem ProPILOT

Najpopularniejszy w Europie crossover marki Nissan jest teraz dostępny z zaawansowaną technologią ProPILOT wspomagającą kierowcę.

ProPILOT jest pierwszym krokiem Nissana na drodze do autonomicznej jazdy. System współpracujący z układem kierowniczym, sterowaniem przyspieszeniem oraz hamulcami, ułatwia prowadzenie samochodu. Wspomaga on poruszanie się autostradą bez zmiany pasa i jest zoptymalizowany zarówno pod kątem dużego natężenia ruchu, jak i szybkiej jazdy.

System uwalniający kierowcę od najbardziej nużących czynności sprzyja ograniczeniu zmęczenia i stresu oraz przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, ułatwiając panowanie nad pojazdem i zwiększając poczucie pewności na drodze.

Technologia analizuje dane o sytuacji w ruchu drogowym i warunkach jazdy rejestrowane przez kamerę zamontowaną na szybie czołowej modelu Qashqai oraz radar ukryty pod emblematem marki na kracie wlotu powietrza.

Nissan Qashqai z technologią ProPILOT jest już w sprzedaży. Jako opcja dostępna jest za dopłatą w wersji N-Connecta 1.6 dCi 130 KM, kosztującej 118 450 zł, natomiast w najwyższych poziomach wyposażenia Tekna oraz Tekna+ oferowana jest w standardzie (w cenach odpowiednio 122 850 zł i 133 750 zł).

Źródło: Nissan