Stabilna praca spółek Renault-Nissan

Prezydent Francji Emmanuel Macron i francuski minister finansów Bruno Le Maire stwierdzili, że aresztowanie Carlosa Ghosna, nie stanowi zagrożenia dla stabilności ani współpracy spółek. Przypomnijmy Ghosn jest szefem Renault i prezesem sojuszu z Nissanem i Mitsubishi.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron zabrał głos w sprawie zatrzymania Ghosna jeszcze przed oficjalną konferencją prasową Nissana, podczas której szef koncernu Hiroto Saikawa również uspokajał akcjonariuszy, że aresztowanie nie odbije się na działaniu spółki ani sojuszu.

Do sprawy odniósł się również francuski minister finansów Bruno Le Maire. Oświadczył, że aresztowanie i zapowiadane pozbawienie Ghosna stanowiska nie zagraża francuskiemu producentowi samochodów. Le Maire w rozmowie z reporterami zaznaczył, że „nie ma żadnych obaw co do stabilności czy przyszłości Renault„. Zapowiedział również, że rząd, jako jeden z kluczowych udziałowców spółki, w najbliższych dniach podejmie decyzję o przyszłych działaniach.

Macron i Le Maire odmówili komentowania zarzutów stawianych prezesowi sojuszu motoryzacyjnego Renault-Nissan-Mitsubishi, podejrzewanemu przez prokuraturę w Tokio o złamanie japońskich przepisów finansowych.

Przypomnijmy, że do Francji należy 15 proc. udziałów w Renault, które z kolei kontroluje 43,4 proc. akcji Nissana.

Źródło: wnp.pl