Sektor MSP stawia na wynajem długoterminowy

Blisko 79% mikro, małych i średnich firm zna usługi wynajmu długoterminowego, a 25% korzysta z tej formy zaopatrywania floty w samochody – wynika z badania Keralla Research, przeprowadzonego na zlecenie firmy Carefleet.

– Zwiększająca się liczba przedsiębiorców korzystających z wynajmu długoterminowego wynika z dużej aktywności samych firm CFM w sektorze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które coraz śmielej dostosowują swoje oferty do potrzeb mniejszych odbiorców. Jest to doskonale widoczne na przykładzie Carefleet. Dziś około 80 proc. naszych klientów stanowią firmy posiadające flotę od kilku do kilkudziesięciu samochodów. Przedsiębiorcy doceniają indywidualne podejście, dzięki któremu z zaangażowaniem tworzymy ofertę szytą na miarę ich potrzeb – mówi Frédéric Lustig, prezes Carefleet S.A.

carfleet 1

– Świadomość korzyści jakie daje wynajem długoterminowy, m.in. redukcji kosztów i kontroli budżetu, optymalizacji wykorzystania floty pojazdów oraz zmniejszenia obciążeń administracyjnych związanych z autami firmowymi sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z tej usługi – dodaje Lustig.

Jeszcze w 2009 r. nieco ponad 56% przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Polski znało usługi wynajmu długoterminowego. Obecnie odsetek ten wynosi 78,7%.

carfleet 2

Najwyższa znajomość usług wynajmu długoterminowego występuje w sektorze budowlanym (89,3%, a najniższa, chociaż tak wysoka, w usługach (71,3%) i przemyśle (71,9%).

W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba małych średnich firm decydujących się na Full Service Leasing. W 2009 r. z wynajmu długoterminowego korzystało 5% firm MSP, w 2014 r. 11%, a w 2015 r. już 25%.

– Branża CFM ma słuszne powody do zadowolenia – dzięki skierowaniu komunikacji do MŚP i prowadzeniu działań mających na celu edukowanie tego rynku, w ciągu kilku lat udało się uzyskać wyraźny wzrost świadomości istnienia tej formy użytkowania pojazdów w segmencie, który przez dłuższy czas nie był adresatem komunikacji o outsourcingu flot pojazdów – mówi Lustig. – Usługa wynajmu długoterminowego została zaimportowana do Polski wraz z pojawieniem się międzynarodowych koncernów. Dziś z usług firm CFM korzystają nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale coraz częściej i te mniejsze.

carfleet 3

Źródło: Keralla Research/Carefleet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *