SEAT z ogromnym wzrostem rok do roku

SEAT zanotował znakomity początek roku w Polsce. Popyt na modele hiszpańskiej marki w styczniu był o 68% wyższy w porównaniu z tym samym miesiącem w 2017 r.

W styczniu zarejestrowano w Polsce 1057 samochodów marki SEAT, o 428 więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Wzrost o blisko 70% oznacza, że SEAT jest najdynamiczniej rozwijającą się marką z TOP20 w Polsce. Udział rynkowy SEAT-a wzrósł z 1,6% w styczniu 2017 do 2,3% w styczniu 2018 r.

Producent może pochwalić się także najwyższym wzrostem dynamiki zarejestrowanych aut dla klientów indywidualnych, odnotowując wzrost o 60% w rejestracjach w styczniu w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. Jest to najlepszy wynik odkąd marka jest częścią Grupy Volkswagen.

– Po pięciu latach wzrostów globalnej sprzedaży marki, z dumą możemy powiedzieć, że także w Polsce SEAT nabrał ogromnej mocy – powiedział Jakub Góralczyk, Kierownik PR SEAT. – Dane rejestracji są dla nas wyjątkowo pozytywne, co utwierdza nas w przekonaniu, że polscy kierowcy doceniają połączenie hiszpańskiego charakteru, dynamiki i unikatowego designu, które oferują auta SEAT-a – dodał.

W zeszłym roku Polska stała się jednym z 10 największych pod względem sprzedaży rynków dla SEAT-a. Firma w ostatnim okresie odświeżyła swoją gamę. Do sprzedaży trafiła nowa Ibiza, na rynku pojawiły się też crossover Arona i SUV Ateca, do których wkrótce ma dołączyć 7-miejscowy model sportowo-rekreacyjny.

Źródło: SEAT