Pierwszy samochód hybrydowy na etanol marki Toyota

Toyota zaprezentowała pierwszy prototypowy samochód hybrydowy zasilany zarówno benzyną, jak i alternatywnymi paliwami, takimi jak etanol.

Hybrid FFV to nowy układ napędowy, który Toyota opracowała z myślą o popularyzacji samochodów hybrydowych w Brazylii. Prototyp samochodu powstał na bazie modelu Prius czwartej generacj, który w Ameryce Południowej zyskuje coraz większą popularność.

Toyota Hybrid FFV może znacząco poprawić jakość powietrza i ograniczyć emisję CO2 dzięki bardzo wysokiej wydajności niskoemisyjnego napędu spalinowo-elektrycznego. Zastosowanie etanolu dodatkowo ogranicza bilans CO2 w powietrzu dzięki temu, że jest to paliwo w pełni odnawialne, produkowane z roślin, które absorbują dwutlenek węgla z powietrza.

Prototyp Hybrid FFV jest przykładem realizacji przez Toyotę programu Environmental Challenge 2050, którego jednym z celów jest redukcja do 2050 r. emisji CO2 przez nowe samochody marki.

Toyota zamierza wprowadzić to rozwiązanie do sprzedaży w Brazylii. Wcześniej przeprowadzi serię analiz i testów w rzeczywistych warunkach drogowych, aby ocenić osiągi oraz trwałość i niezawodność napędu Hybrid FFV.