Modernizacja zakładów produkcyjnych ŠKODA AUTO

W ramach projektu „Przemysł 4.0.” zakończono kolejny etap modernizacji produkcji ŠKODA AUTO. W przerwie wakacyjnej unowocześniono oraz powiększono zakłady produkcyjne w Mlada Boleslav, Kvasinach oraz Vrchlabi.

Produkcja w ŠKODA AUTO została wznowiona zaraz po zakończeniu corocznej przerwy wakacyjnej. Zgodnie z koncepcją „Przemysł 4.0” wszystkie trzy placówki produkcyjne zostały w tym czasie zmodernizowane, powiększone, poddane inspekcji i serwisowi. Zrealizowane działania miały na celu poprawę infrastruktury zakładów.

W zakładzie produkcyjnym w Mlada Boleslav kilkaset pracowników zajmowało się optymalizacją produkcji i technologii serwisowej. Zadanie obejmowało sprawdzenie systemów wentylacyjnych, opróżnianie zbiorników z odpadami oraz przeprowadzenie niezbędnych napraw przy drodze transportowej.

Podczas przerwy wakacyjnej, zakład w miejscowości Kvasiny został wyposażony w nową linię lakierniczą. Obecnie działa ona z wykorzystaniem metody „Bell-Bell”, która zwiększa wydajność podczas nakładania różnych warstw nawierzchniowych oraz redukuje ilość zużytych materiałów o kilogram. Oprócz dbania o środowisko naturalne, funkcja zapewnia wysokiej jakości wykończenie i ochronę pojazdu.

Źródło: ŠKODA AUTO