Mercedes-Benz rozpoczyna w Bremie produkcję Nowej Klasy C

Linie montażowe fabryki Mercedes-Benz w Bremie opuścił pierwszy egzemplarz najnowszej Klasy C Limuzyna.

Nowa Klasa C będzie wytwarzana na czterech kontynentach – poza główną fabryką w Bremie także w USA (Tuscaloosa), RPA (East London) oraz w Chinach (Pekin). Za nadzór nad globalną produkcją tego wysokowolumenowego modelu odpowiadają zakłady w Bremie.

W montażu nowej Klasy C wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie cyfrowej produkcji i przyszłościowe rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0. Pozwala to na optymalizację przepływu materiałów, dalszą poprawę wydajności i elastyczności, a także na doskonalenie ergonomii dla pracowników.

Nowa Klasa C oferuje najnowsze rozwiązania z dziedziny aktywnego bezpieczeństwa – w postaci najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę. Na życzenie model dostępny jest z całkowicie cyfrowym panelem wskaźników z trzema wersjami interfejsu: klasyczną, sportową oraz progresywną.

Zakłady Mercedes-Benz w Bremie to największy prywatny pracodawca w regionie – pracuje w nich ponad 12 500 osób. Obecnie wytwarza się tam 10 modeli Mercedes-Benz: Klasę C z nadwoziami Limuzyna, Kombi, Coupé i Kabriolet, Klasę E w wersjach Coupé i Kabriolet, SUV-y GLC i GLC Coupé, a także roadstery SLC oraz SL. W 2017 r. fabrykę opuściło ponad 420 tysięcy samochodów.

Źródło: Mercedes