Mocny początek roku w wykonaniu Infiniti Polska

Infiniti coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku motoryzacyjnym. Po rekordowym pod względem sprzedaży roku 2016, japońska marka pozostaje w trendzie wzrostowym także w pierwszym miesiącu br.

Oddział Infiniti Polska zdołał zarejestrować w styczniu 2017 roku 70 nowych samochodów, a to w porównaniu z analogicznymi wynikami z roku ubiegłego oznacza wzrost o 119%, a także o 25% w porównaniu z grudniem 2016.

Infiniti Polska posiada obecnie w Polsce sześć punktów dealerskich, w największych miastach kraju. Rozbudowa sieci sprzedaży jest obecnie jednym z najważniejszych zadań, przed którymi stoją przedstawiciele marki.

Grzegorz Szczypior, prezes Infiniti Polska: –„Stale notowane wzrosty sprzedaży Infiniti potwierdzają trafność naszej decyzji o rozbudowie sieci dealerskiej. Cieszy także coraz większe zainteresowanie polskich klientów najmniejszymi modelami w gamie Infiniti – Q30 i QX30.”-

W Polsce liderem sprzedaży w portfolio japońskiej marki niezmiennie pozostaje SUV QX70.

Dla ciekawostki styczeń był także miesiącem rekordowej sprzedaży globalnie i w Europie dla Infinti. W ciągu pierwszego miesiąca na światowy rynek trafiło 18 846 aut tej marki, czyli o 20% więcej w stosunku do stycznia ubiegłego roku. W samej Europie Zachodniej wzrost wyniósł 40%.

Źródło: Infiniti Polska
fot.: blog.infinitipolska.com.pl
oprac. (MF/jab)