Mercedes-AMG S65 Final Edition – ostatni z rodu V12

Limitowana edycja modelu S 65 Final Edition firmy Mercedes-AMG stanowi zwieńczenie długiej historii 6-litrowego silnika V12 biturbo pod maską Klasy S Limuzyna. Specjalna seria, liczy zaledwie 130 egzemplarzy na całym świecie i jest skierowana do kolekcjonerów ekskluzywnych samochodów i fanów kultowych, 12-cylindrowych silników. Stylowy wygląd oraz kompleksowy zakres standardowego wyposażenia sprawiają, że reprezentuje ona unikalne połączenie osiągów i prestiżu.

S 65 Final Edition jest oferowany wyłącznie z wykończonym na wysoki połysk lakierem „czerń obsydianu”. Szczególny status limuzyny podkreślają 20-calowe, wieloramienne obręcze, osłony wlotów powietrza w specjalnym kolorze matowego brązu oraz emblematy AMG na tylnych słupkach. Właściwym dopełnieniem wzornictwa tylnego pasa są czarne, polerowane końcówki rur wydechowych.

Ten unikalny charakter ma swoją kontynuację we wnętrzu. Tapicerka z czarnej skóry nappa Exclusive z miedzianymi, kontrastowymi przeszyciami, elementy wykończenia z wysokiej jakości włókna węglowego, a także ozdobne, finezyjne przeszycia paneli deski rozdzielczej i drzwi – również w kolorze miedzi – sprawiają, że S 65 Final Edition jest naprawdę jedyny w rodzaju. Do miedzianego motywu nawiązuje również kontrastowa lamówka dywaników podłogowych. Status limitowanej edycji potwierdza emblemat z numerem seryjnym samochodu na konsoli środkowej.Gama indywidualnych akcentów obejmuje również plakietkę „AMG Edition” na kierownicy oraz wstępnie skonfigurowane nastrojowe podświetlenie w kolorze miedzi.

Dbałość o detale dosięga również komory silnikowej: emblemat z podpisem technika odpowiedzialnego za montaż jednostki napędowej (zgodnie z zasadą „jeden człowiek – jeden silnik”) ma specjalne wzornictwo – zamiast koloru srebrnego jest wykończony w ekskluzywnej czerni.Topowy model V12 o mocy 463 kW (630 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 1000 Nm, dostępnym w zakresie 2300-4300 obr./min, oferuje legendarną dynamikę napędu i wyróżnia się nienagannie „gładką” kulturą pracy.

Wszystko, co fabryczne, jest w standardzie. Kompleksowy zakres standardowego wyposażenia obejmuje wszystkie możliwe życzenia: od panoramicznego dachu MAGIC SKY CONTROL poprzez pakiet komfortowego ogrzewania wnętrza aż po pakiet First Class z indywidualnymi tylnymi fotelami i biznesową, przedłużoną konsolą. Ta ostatnia oferuje uchwyty na pojemniki z napojami z funkcją regulacją temperatury – dla jeszcze większej wygody w czasie podróży. Każde siedzenie można precyzyjnie dostosować do swoich potrzeb przy pomocy nawet 12 silników elektrycznych. Wyjątkową atrakcją jest zamontowany po stronie pasażera fotel Executive z podpórką nóg i możliwością ustawienia oparcia pod kątem 43,5° – co stanowi idealną pozycję relaksacyjną. Standardowy pakiet kierowcy AMG pozwala rozwinąć maksymalną prędkość 300 km/h.

Aby chronić ten cenny wóz przed zakurzeniem podczas postoju w garażu, każdy nabywca otrzymuje również szyty na miarę pokrowiec na karoserię AMG przeznaczony do użytkowania w zamkniętych pomieszczeniach, z napisem „AMG S 65 FINAL EDITION” – w kolorze odpowiadającym specjalnej edycji.

Źródło: Mercedes-Benz