LeasePlan otworzył pierwszy salon aut poleasingowych

W Warszawie przy ul. Malowniczej 29 otwarto pierwszy w Polsce salon samochodów poleasingowych. Jego założycielem jest LeasePlan, jeden z liderów wynajmu długoterminowego w kraju.

Zakup auta używanego wiąże się z dużym ryzykiem. Przede wszystkim chodzi o stan techniczny pojazdu oraz czy podany przebieg jest tym rzeczywistym. Niestety, klient indywidualny w większości przypadków skazany jest na zakup „kota w worku”. LeasePlan przygotował ofertę, która może wypełnić niszę na rynku.

Zarządca floty ponad 25 000 pojazdów zauważył potencjał w autach poleasingowych, czyli samochodach z pewnego źródła. Do tej pory tego typu pojazdy można było zakupić za pośrednictwem aukcji internetowych, do których nie każdy miał dostęp. Jednak wraz z otwarciem nowego salonu samochodowego pod szyldem LeasePlanu to się zmienia.

W nowo otwartym obiekcie dostępne będą jedynie auta z pełną dokumentacją i udokumentowanym przebiegiem. Każdy z tych pojazdów będzie gruntownie zbadany oraz przygotowywany (polerowanie, pranie wnętrza, przegląd, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych), po to, aby klient otrzymał auto w jak najlepszym stanie.

Jak mówi Sławomir Wontrucki, Prezes LeasePlan Fleet Management Polska: „Otwarcie Salonu Aut Poleasingowych LeasePlan rozpoczyna nową erę w sprzedaży aut używanych w naszym kraju. Samochody wyłącznie z pełną historią użytkowania, z polskich sieci dealerskich i od pierwszego właściciela to alternatywa dla wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie zakupu. W stałej ekspozycji ponad 320 aut różnych marek i modeli oraz wyjątkowa infrastruktura: 12 200 m2 powierzchni, w tym 3 700 m2 salonu, kawiarnia, myjnia, stanowisko do przeglądów, a nawet plac zabaw dla dzieci, to niezaprzeczalne atuty salonu. Do tej pory podobny komfort zarezerwowany był tylko dla klientów kupujących nowe auta w sieciach dealerskich“.

Podczas konferencji, która odbyła się przeddzień oficjalnego otwarcia, dowiedzieliśmy się również, że na chwilę obecną nie będzie można zostawić własnego pojazdu w rozliczeniu. Wprowadzona takiej usługi do oferty zależy tylko i wyłącznie od zainteresowania klientów takim rozwiązaniem.

Osoby rozważające zakup pojazdu będą mogły również określić konkretną specyfikację, a pracownik postara się takie auto znaleźć. Poleasingowe auta można będzie oglądać w salonie, na oficjalnym portalu oraz na największych stronach internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi.

Podczas spotkania przedstawiciel LeasePlanu opowiedział również o aplikacji mobilnej oraz programie FlexPlan. Dzięki aplikacji za pomocą smartfona można sprawdzić najważniejsze informacje odnośnie pojazdu czy lokalizacji m.in. najbliższych stacji benzynowych lub warsztatów. Poza tym kierujący może zgłosić szkodę albo awarię. Z punktu widzenia pracownika przydatna może być również możliwość sprawdzenia przez aplikację, jakie dokumenty są niezbędne do podróży przez dane państwa.

Program FlexPlan skierowany jest przede wszystkim do firm, które nie potrzebują zbyt wielu pojazdów lub korzystają z nich nieregularnie. Dzięki tej usłudze możliwe jest wynajęcie auta na okres od miesiąca wzwyż. Na to rozwiązanie nie ma narzuconego maksymalnego rocznego przebiegu pojazdu. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to niekiedy ważny aspekt.

O planach sprzedażowych i rozwoju sieci dealerskiej już niedługo porozmawiamy z kierownikiem Salonu Aut Poleasingowych LeasePlan. Być może już niedługo na terenie Polski powstanie drugi tego typu punkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *