LeasePlan ogłasza aktualizację strategii

LeasePlan Corporation N. V., światowy lider w zarządzaniu flotą i mobilnością kierowców, prezentuje wyniki za rok 2017 oraz ogłasza aktualizację strategii.

Biorąc pod uwagę jednorazowe koszty operacyjne, działalność kontynuowana netto wzrosła o 17% względem poprzedniego roku i wyniosła 532 mln euro. Natomiast stopa zwrotu z kapitału własnego na działalności kontynuowanej wyniosła 16,7%, co oznacza wzrost o 173 punkty bazowe.

Wynik netto LeasePlanu w 2017 r. to 467 mln euro. Był wyższy niż w roku wcześniejszym o 10%.

Jako światowy lider w zarządzaniu flotą, LeasePlan może pochwalić się wzrostem liczby obsługiwanych samochodów flotowych o 5,5%, do 1,7 mln samochodów.

Oprócz podsumowania zakończonego roku LeasePlan Corporation przedstawiło główne elementy strategii. Firma zapowiedziała wyraźną koncentrację strategii na dwóch rozwijających się europejskich rynkach: „Car-as-a-Service” (CaaS) dla nowych samochodów, oraz rynku wysokiej jakości trzy i czteroletnich samochodów używanych. Zarówno na rynku samochodów nowych, jak i używanych, LeasePlan zamierza skoncentrować się na przejściu z modelu własnościowego samochodu na model użytkowy i abonencki.

W bieżącym roku korporacja planuje wprowadzić cyfrową platformę dla klientów B2C i B2B w Europie. CarNext.com ma umożliwić zakup, leasing i wynajem wysokiej jakości samochodów używanych.

Ważnym elementem tegorocznej strategii firmy będzie kontynuacja centralizacji działań Grupy, która w 2017 r. przyniosła oszczędności w wysokości 130 mln euro. „The Power of One LeasePlan” ma na celu osiągnięcie doskonałości operacyjnej na całym świecie poprzez wdrażanie najlepszych praktyk i wykorzystanie skali działalności LeasePlan we wszystkich elementach łańcucha wartości i we wszystkich krajach objętych zasięgiem LeasePlan.

Nowym pomysłem firmy będzie przekształcanie firmy z analogowej w całkowicie cyfrową poprzez projekt LeasePlan Digital, by móc świadczyć usługi cyfrowe przy wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowej inteligencji.

Jednym z długoterminowych celów korporacji jest zobowiązanie do bycia liderem w transformacji flot z silnikami spalinowymi na floty o napędzie alternatywnym, poprzez osiągnięcia przez flotę LeasePlan zerowych emisji netto do 2030 r.

Źródło: LeasePlan