innogy go! z 250 BMW i3 od Alphabet

W ramach uruchamianej właśnie przez innogy usługi, mieszkańcy stolicy będą mogli docelowo korzystać z 500 elektrycznych BMW i3, w tym z 30 samochodów w sportowej wersji i3s – połowa z nich została już dostarczona przez Alphabet. Równolegle z usługą carsharingu rozwijana będzie także infrastruktura ładownia pojazdów w Warszawie, która ma objąć w sumie sieć 250 ogólnodostępnych stacji ładowania.

Alphabet, jako jeden z globalnych liderów rynku Car Fleet Management (CFM), od lat stawia na rozwój innowacyjnych usług wspierających mobilność oraz angażuje się w promocję przyjaznych środowisku rozwiązań dedykowanych dla biznesu. Partnerstwo w zakresie finansowania oraz obsługi elektrycznych samochodów w ramach usługi innogy stanowi dla nas kluczowy element realizacji strategii systematycznego upowszechniania idei elektromobilności w naszym kraju. Ogromnie cieszę się, że stając się częścią największego w Polsce, w pełni elektrycznego projektu carsharingu, Alphabet Polska jednocześnie staje się pod tym względem liderem zarówno rodzimego, jak i europejskiego rynku CFM – mówi Leszek Pomorski, Prezes Zarządu Alphabet Polska.

Przedsięwzięcie dostarczenia tak dużej liczby elektrycznych pojazdów udało się zrealizować dzięki bliskiej współpracy w ramach Grupy BMW, do której należy Alphabet. Decyzja o wyborze modelu i3 przez innogy jest natomiast wynikiem preferencji mieszkańców stolicy. W ubiegłym roku przeprowadzony został pilotaż usługi, w którym właśnie ten model cieszył się największym zainteresowaniem spośród czterech udostępnionych użytkownikom marek samochodów.

innogy od lat z powodzeniem rozwija segment e-mobility w Polsce, tworząc sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferując usługi i produkty mające na celu popularyzację transportu elektrycznego. W odpowiedzi na rosnącą społeczną świadomość ekologiczną, dostarczamy mieszkańcom Warszawy możliwość sprawnego, komfortowego, a przede wszystkim niskoemisyjnego poruszania się po mieście. Auta elektryczne korzystają też z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. E-car sharing od innogy jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy – powiedział Filip Thon, Prezes Zarządu innogy Polska.

Projekt innogy go! to nie tylko pierwsza w Warszawie i największa w Polsce inicjatywa w pełni elektrycznego carsharingu, ale także ogromny skok w rozwoju idei współdzielenia pojazdów na naszym rynku. Zgodnie z danymi Instytutu Keralla z końca 2018 r. flota wszystkich aut udostępnianych na minuty w Polsce liczyła 3082 pojazdy, z czego aż 1300 aut było użytkowanych właśnie w stolicy. Wraz z wprowadzeniem usługi innogy go! liczba ta zwiększy się o prawie 40 proc., a innogy stanie się tym samym trzecim największym dostawcą elektrycznego car sharingu w Europie.

źródło: Alphabet