Zmiana na stanowisku prezesa Alphabet Polska

Leszek Pomorski, wieloletni Prezes Alphabet Polska oraz kluczowa postać polskiego rynku CFM, zdecydował o przejściu na emeryturę z początkiem sierpnia br. Na stanowisku zastąpi go Helmut Hoidn, od lat związany z Grupą BMW.

Przeszło 22 lata temu Leszek Pomorski powołał do życia Hertz Lease, jedną z pierwszych firm zajmujących się wynajmem długoterminowym, a wraz z początkiem nowego milenium został założycielem Prime Car Management, wykupionej następnie przez General Motors Corporation. Jest także jednym z założycieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, jedynej w Polsce organizacji flotowej skupiającej najważniejsze i największe firmy tego sektora. Przez 6 lat, wybierany głosami członków zarządu, pełnił w PZWLP funkcję Prezesa Związku, a następnie zasiadał w Radzie Programowej, pełniącej rolę eksperckiego zespołu doradców dla zarządu organizacji.

Od 2003 roku Leszek Pomorski związany jest z obecnymi strukturami spółki Alphabet Polska Fleet Management (dawniej ING Car Lease). Pierwszych 5 lat jako Członek Zarządu, następnie na stanowisku Wiceprezesa, aby w 2010 objąć funkcję Prezesa Zarządu ING Car Lease. Po przejęciu spółki przez Grupę BMW pod koniec 2011 roku i zmianie nazwy na Alphabet Polska Fleet Management, Leszek Pomorski pozostał na stanowisku Prezesa Zarządu z sukcesem przez lata kierując firmą, będącą jednym z liderów rynku Car Fleet Management w Polsce.

 Po 17 latach pracy dla Alphabet (wcześniej ING Car Lease) i łącznie po 45 latach zawodowych doświadczeń, przyszedł czas na nowy rozdział w moim życiu – emeryturę, którą planuję rozpocząć 1 sierpnia tego roku. Mój następca, Helmut Hoidn dołączy do naszego zespołu na początku lipca, aby zacząć przejmować swoje nowe obowiązki – mówi Leszek Pomorski, Prezes Zarządu Alphabet Polska. W związku z tym, że nasz rynek nie jest tak duży, jakby mogło się wydawać, a informacje rozprzestrzeniają się po nim lotem błyskawicy, podjęliśmy decyzję, aby podzielić się naszymi planami już teraz. Na pożegnania jeszcze przyjdzie czas.

Helmut Hoidn od przeszło 30 lat jest związany z Grupą BMW, w której zajmował stanowiska związane z audytem i finansami. Przez ostatnie 4 lata pełnił funkcję CFO w BMW Bank w Rosji, a w latach 2006-2009 był Dyrektorem Finansów i Administracji w BMW Polska.

źródło: Alphabet