Ford planuje zwiększyć produkcję elektrycznego dostawczaka Streetscooter Work

Ford rozważa rozszerzenie produkcji elektrycznego dostawczaka o nazwie Streetscooter Work. Model został opracowany z niemiecką firmą pocztowo-logistyczną Deutsche Post DHL Group. Samochód okazał się na tyle chwytliwą propozycją także dla innych przedsiębiorców, którzy gotowi są go nabyć w dużych ilościach.

Miejscem produkcji Forda Streetscooter LCV miałaby być główna fabryka w Kolonii. Deutsche Post zapowiedziało w zeszłym miesiącu, że jeśli rozpoczęcie produkcji dojdzie do skutku, uzna to za sojusz z Fordem, a głównym rynkiem zbytu dla elektrycznego dostawczka o wartości 32 000 euro, będzie głównie rynek niemiecki. Ford jednak rozważa także rozpoczęcie produkcji na skalę globalną.

„Patrzymy na to szczegółowo i zastanawiamy się, czy można zwiększyć liczbę jednostek”. Popyt jest jednym z najważniejszych czynników w rozwoju modelu biznesowego”– powiedział Gunnar Herrmann, prezes Forda w Niemczech.

Postępy w zarządzaniu systemami obsługi i logistyką w takich firmach jak Deutsche Post, Google i nowo powstałym sturt-upom, pozwalają obecnie producentom aut na projektowanie, konstruowanie i testowanie pojazdów, dedykowanych konkretnym potrzebom. Przykładem jest właśnie elektryczny LCV Forda, który został stworzony według wymagań Deutsche Post.

Niewykluczone, że Ford poszuka innego miejsca produkcji, który mógłby podwoić roczną produkcję do 20 000 samochodów sztuk do końca roku.

Źródło: Automotive News Europe