Mercedes i Smart na Targach EkoFlota 2017

Mercedes oferuje pojazdy praktycznie w każdym segmencie. Nie mogło w jego ofercie zabraknąć również odmian ekologicznych. Na targach II Międzynarodowych Targach EkoFlota 2017: Ekologia, Innowacje, Mobilność, producent ze Stuttgartu zaprezentuje dwa małe elektryczne pojazdy – Smart oraz hybrydowe odmiany aut z gwiazdą ma masce.

Mercedes ma jedną z najszerszych ofert pojazdów na rynku. Wybierając tego producenta można zakupić małego Smarta albo luksusową limuzynę Maybach albo nawet ciągnik siodłowy. Wszystko zależy od preferencji. Na targach EkoFlota 2017, Mercedes postanowił pokazać zarówno auta elektryczne, jak i hybrydowe. Natomiast dodatkową atrakcją będzie zaprezentowanie flagowej limuzyny marki pod względem technologicznym.

Smart ForTwo i Smart ForFour

Smart jest jedyną marką na świecie, która oferuje pełną swoją gamę modelową zarówno w odmianach z jednostkami spalinowymi i w pełni elektrycznymi. Do tej pory te samochody były cenione przede wszystkim za kompatybilne rozmiary oraz średnicę zawracania, która w przypadku odmiany ForTwo wynosiła jedynie 6,95 metra.
Odmiany elektryczne nie różnią się od klasycznych wersji pod względem wyposażenia, doboru kolorystycznego czy możliwości personalizacji. Wyróżniają się one natomiast pod względem układu napędowego. Silnik elektryczny pozwala na rozpędzenie ForTwo do 100 km/h w przeciągu 11,5 sekundy i osiągnięcie maksymalnie 130 km/h. Biorąc pod uwagę, że w małe nadwozie udało się zmieścić akumulatory litowo-jonowe o pojemności 17,6 kWh, zasięg auta wynosi do 160 km. W przypadku nieco większej odmiany ForFour osiągi są nieco słabsze. Pierwszą setkę osiąga się po 12,7 sekundy, a maksymalny zasięg do 155 km.

Mercedes E350e

Rodzina Mercedesa klasy E jest w końcu kompletna. Ostatnim ogniwem, było wprowadzenie odmiany hybrydowej. Zestaw napędowy składa się z 4-cylindrowej, 2-litrowej jednostki benzynowej oraz silnika elektrycznego. Łączna moc wynosi 286 KM oraz 550 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy i maksymalnie wynosi 250 km/h. Według doniesień maksymalny zasięg wyłącznie na energii elektrycznej wynosi około 35 km.

Mercedes GLE 350e

Model GLE jest średniej wielkości SUV-em, który oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Oferta tego modelu obejmuje zarówno odmiany benzynowe i wysokoprężne. Są też ekstremalnie szybkie warianty AMG. Do tej rodziny w ostatnim czasie dołączyła również wersja hybrydowa. Jej zestaw składa się z jednostki benzynowej o objętości skokowej dwóch litrów oraz silnika elektrycznego o mocy 85 kW. Według producenta na w pełni naładowanych akumulatorach, zasięg jedynie na prądzie wynosi 30 km. Osiąga przy tym prędkość 120 km/h.

Mercedes S400

Ostatnim autem, które będzie zaprezentowane na targach EkoFlota, będzie flagowa limuzyna Mercedesa, czyli klasa S. To auto jako jedyne będzie zaprezentowane w odmianie z silnikiem wysokoprężnym. Jednak w tym przypadku nie chodzi o jednostkę napędową, ale o innowacyjność tego modelu. Nie ma co ukrywać, że już od długiego czasu Klasa S stanowiła wzór do naśladowania i jest liderem w innowacyjnych systemach oferowanych na rynku. Tak również stał się w przypadku najnowszej generacji modelu. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z tym co Mercedes wprowadził nowego z punktu widzenia technologii. Jest to z pewnością wisienka na torcie, która przyciągnie wielu zwiedzających.

Jazdy testowe

To jednak nie koniec atrakcji. Otóż osoby które będą chciały przetestować auta w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego, będą mieli do dyspozycji elektrycznego Smarta oraz Mercedesa GLE 500e. Ten drugi posiada zestaw składający się z benzynowego silnika V6 (333 KM) oraz jednostki elektrycznej generującej 116 KM. Łaczna moc zestawu wynosi 441 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Źródło: targiekoflota.pl

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności