Elektryczny Volkswagen I.D. BUZZ wejdzie do produkcji

Volkswagen I.D. BUZZ trafi na rynek w 2022 r. Elektryczny bus to duchowy spadkobierca klasycznego Transportera.

Volkswagen I.D. BUZZ został zaprezentowany w formie koncepcyjne podczas Detroit Motor Show 2017. Decyzję o wdrożeniu samochodu do seryjnej produkcji ogłosili podczas Concours d’Elegance w Pebble Beach w Kalifornii dr Herbert Diess i dr Eckhard Scholz, prezesi zarządu Volkswagena i Volkswagen Samochody Użytkowe.

I.D. BUZZ w salonach pojawi się w 2022 r.. Wtedy na rynku będzie już dostępny inny elektryczny model Volkswagena – kompaktowy I.D.

Tak samo, jak w przypadku prototypu, samochód produkowany seryjnie będzie miał akumulatory umieszczone w podłodze. W związku z tym, że napęd elektryczny nie zajmuje dużo miejsca, przednia i tylna oś mogą być zamontowane bardzo daleko od siebie. W rezultacie samochód ma bardzo duży rozstaw osi i z krótkie zwisy, dzięki czemu uzyskuje się dużą przestrzeń wewnątrz.

Volkswagen I.D. BUZZ powstanie na nowej płycie podłogowej zaprojektowanej wyłącznie dla aut elektrycznych i przejmie wiele pomysłów stylistycznych z samochodu koncepcyjnego. Samochód będzie miał zmienny układ foteli, zapewni łączność ze światem zewnętrznym i będzie mogło poruszać się w trybie automatycznym.

– Oprócz wersji osobowej zaproponujemy również ID BUZZ w wersji Cargo, czyli samochód o zerowej emisji i oferujący wysokie możliwości jazdy automatycznej – powiedział dr Eckhard Scholz, Prezes Zarządu Volkswagen Samochody Użytkowe. – To idealna koncepcja elektrycznego vana, szczególnie potrzebna i przydatna w centrach dużych miast.

Źródło: Volkswagen