40 Renault ZOE w carsharingu we Wrocławiu

Czterdzieści elektrycznych Renault ZOE weszło w skład floty Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla we Wrocławiu. Projekt jest realizowany we współpracy z miastem Wrocław, firmą Enigma – operatorem Vozilli – oraz koncesjonerem Renault firmą Nawrot. Do dyspozycji mieszkańców Wrocławia są Renault ZOE w wersji Life, z silnikiem o mocy 92 KM.

Czterdzieści elektrycznych Renault ZOE udostępniono do wypożyczenia w popularnych lokalizacjach we Wrocławiu za pośrednictwem Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych Vozilla. Wypożyczenie auta na minuty odbywa się przy pomocy aplikacji mobilnej. ZOE można rozpoznać po zdjęciu oraz wyszukać, korzystając z opcji filtrowania.

Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Vozillą, ponieważ naszym wspólnym celem jest promowanie elektromobilności. Samochody elektryczne mogą poprawić jakość życia w miastach dzięki swojej bezgłośnej jeździe i zerowej emisji spalin. Wysoki zasięg i niskie koszty eksploatacji, a także typowo miejski charakter Renault ZOE sprawiają, że ten model idealnie sprawdza się w carsharingu – mówi Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault Terytorium East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów w Renault.

Renault ZOE trafiły do floty Vozilli dzięki współpracy Renault Polska, miasta Wrocław, firmy Enigma, która jest operatorem systemu Vozilla, oraz koncesjonera Renault, firmy Nawrot Sp. z o.o.