Subaru XV będzie w wariancie plug-in hybrid

Marka Subaru po raz pierwszy wchodzi w elektryfikację. Bestseller tej marki – model Crosstrek, który w Europie znany jest pod nazwą XV – zyska wersję plug-in hybrid. 

Przedstawiciele Subaru już od jakiegoś czasu zarzekali się, że wprowadzą wersję wspieraną prądem. Firma postanowiła stworzyć odmianę plug-in hybrid swojego najpopularniejszego modelu Crosstrek (XV).

Auto otrzymało układ napędowy składający się z dwulitrowej jednostki benzynowej typu bokser, przekładni automatycznej Lineartronic, napędu Symmetrical AWD oraz z dwóch silników elektrycznych, które połączono z baterią o pojemności 8,8 kWh. Jedna jednostka elektryczna jest odpowiedzialna za uruchamianie auta oraz pracowanie jako generator. Druga z kolei napędza pojazd i doładowuje akumulatory poprzez rekuperację energii. Zestaw ten łącznie oferuje 150 KM mocy (o 4 KM mniej niż wersja stricte benzynowa), lecz zapewnia o sekundę lepszy sprint do setki.

Subaru Crosstrek (XV) w trybie elektrycznym jest w stanie przejechać do 27 km z prędkością do 104 km/h. Łączny zasięg pojazdu wynosi 772 km.