[RELACJA] To już oficjalne!

Marka McLaren w końcu wjechała do Polski. Starania przedstawicieli Auto Fus zostały docenione. Po objęciu przedstawicielstwa w kraju nad Rolls-Royce i Alpina, przyszedł czas na najwyższą półkę ze świata pojazdów supersportowych.

Firma Auto Fus Group na chwilę obecną jest przedstawicielem takich marek jak m.in. BMW, Rolls-Royce czy Alpina. Teraz do tego grona dołącza McLaren. Jest to ważne wydarzenie dla Polski, jak też samego Auto Fus Group, ponieważ został on wyłącznym przedstawicielem w kraju, marki produkującej supersportowe samochody.

„Zapytania klientów i obserwacje rynkowe pokazały nam, że powinniśmy mieć w swojej ofercie także samochody super-sportowe” – powiedział Piotr Fus, współwłaściciel Auto Fus Group. „McLaren to esencja motoryzacji w jej sportowym wydaniu. Każdy model jest dla fanów dziełem sztuki inżynieryjnej, które zarazem cieszy serce kierowcy. Dlatego jesteśmy przekonani, że otwarcie McLaren Warszawa to wspaniała wiadomość dla polskich wielbicieli tej legendarnej marki.”

Salon pod nazwą McLaren Warszawa, z dniem 16 sierpnia 2018 roku, został otwarty przy ul. Ostrobramskiej 73. W tym samym miejscu będzie również serwis tych pojazdów. Jak na razie trwają ostatnie szkolenia oraz doposażanie serwisu, aby klienci mogli byli obsługiwani według najwyższych standardów.

W dniu otwarcia na przybyłych gości została przygotowana nie lada atrakcja. Mogli oni podziwiać wyjątkowy model McLarena 600LT oraz przed budynkiem 720S. Pierwszy z nich bazuje na modelu 570S, lecz jest od niego dłuższy, lżejszy i mocniejszy. 600LT waży tylko 1247 kg, czyli o 96 kg mniej niż 570S. Pod maską tego modelu pracuje podwójnie doładowane V8 o mocy 600 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 620 Nm. Oznacza to, że przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mniej niż 3,2 sekundy.

Z kolei 720S również wyposażony jest w podwójnie doładowany silnik V8 ale w odróżnieniu od modelu 600LT ma 4-litry objętości skokowej, a nie 3,8-litra. Dysponuje on mocą 720 KM oraz 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu rozpędza się do 100 km/h w 2,9 sekundy, a po kolejnych 5 sekundach na prędkościomierzu pojawi się 200 km/h. Rozpędzanie do 300 km/h będzie trwało nieco dłużej, ponieważ szacuje się mniej więcej 21,4 sekundy. 720S maksymalnie osiąga 341 km/h.

McLaren 600LT

McLaren 720S

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *