Nowe Porsche Cayenne trzeciej generacji zadebiutuje we Frankfurcie

Król sportowych SUV-ów klasy premium wreszcie doczekał się następcy. Cayenne trzeciej generacji, który oficjalnie zadebiutuje podczas wrześniowych targów IAA we Frankfurcie nad Menem ma w wielu aspektach nawiązywać do ikony producenta z Zuffenhausen, legendarnym modelem 911.

Porsche Cayenne w trzeciej serii zostało wydłużone o 6,3 cm. Te dodatkowe centymetry dorzucono w tylnej części nadwozia, po to by zwiększyć komfort jazdy dla pasażerów tylnej kanapy, a także dodać aż 100 litrów więcej do przestrzeni ładunkowej. Sportowy SUV dzieli platformę z niedawno ujawnionym VW Touaregiem i w porównaniu z poprzednią generacją ma być o około 65 kg lżejsza.

Zgodnie z tradycją niemieckiem marki, kolejna generacja może pochwalić się poprawioną wydajnością. Podstawowa wersja napędzana silnikiem benzynowym to turbodoładowane, 3-litrowe V6 o mocy 340 KM. Wkrótce pojawi się wersja hybrydowa, ale w związku z niedawnymi wydarzeniami w Niemczech nie wiadomo na razie jak ostatecznie będzie prezentować się oferta Cayenne z silnikami wysokoprężnymi.

Podobnie jak Audi A8, nowe Cayenne wyposażono w system elektroenergetyczny o mocy 48V, który może dodatkowo zasilać pracę turbin, siłowników zawieszenia i wielu innych podzespołów układu napędowego oraz podwozia. Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i łączność są również na pokładzie flagowego SUV-a Porsche nowej generacji, którego publiczność będzie mogła poznać podczas targów IAA we Frankfurcie. Te odbędą się w dniach 14-24 września.

Źródło: Porsche
oprac. MF/jab