MAN TGE – nowy dostawczak z Polski

Firma MAN wprowadzi niedługo do oferty lekki samochód dostawczy TGE. Jego produkcja odbywać będzie się na terenie Polski.

MAN TGE zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas jesiennych targów IAA 2016 w Hanowerze. Niemiecka marka już teraz zdradza nieco informacji o nowym modelu, który powstał dzięki wsparciu konstruktorów działu Volkswagen Samochody Użytkowe.

Poza klasycznymi wariantami (przeszkolony furgon, blaszak), w gamie znajdą się również podwozia z pojedynczą lub podwójną kabiną. Te drugie będzie można zamówić w różnych konfiguracjach zabudowy. MAN TGE będzie dostępny w dwóch wersjach rozstawu osi, trzech wysokościach dachu oraz z trzema długościami nadwozia.

W odmianach van/furgon zakres długości wynosi od 5983 do 7388 mm. Odnośnie wysokości do wyboru będzie wariant 2340 mm, 2575 lub 2800 mm. Maksymalna objętość załadunkowa wynosi 18,3 metra sześciennego.

Najmniejszy MAN z gamy będzie miał najmniejszą dopuszczalną masę całkowitą 3 tony, a maksymalna to 5,5 tony. W odmianie o DMC do 3,5 tony możliwość załadunku może wynieść nawet 1,5 tony.

Auto można będzie zamówić w jednej z trzech konfiguracji napędu. Moment obrotowy może być przenoszony na oś przednią, tylną, bądź na obie na raz. Każdy wariant występować będzie z 6-biegową skrzynią manualną albo z 8-biegowym automatem. Jednostki wysokoprężne dzielone są z gamą Volkswagena Transportera nowej generacji. Do dyspozycji będzie dwulitrowy diesel o mocach 102, 122, 140 lub ewentualnie 177 KM.

Auto będzie produkowane w nowych zakładach Volkswagena koło Wrześni. Sprzedaż modelu TGE ma rozpocząć się w marcu przyszłego roku.

Źródło: MAN/IBRM SAMAR