ZF Global Electronics powiększa fabrykę w Częstochowie

ZF Global Electronics zwiększy swój nakład produkcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej. Zlokalizowany w Częstochowie nowy zakład będzie obsługiwał wszystkie aktywne i pasywne linie produktów bezpieczeństwa, w tym zaawansowane generacje kamer dla aktywnego bezpieczeństwa i elektroniki bezpieczeństwa pasażerów, takich jak jednostki sterujące poduszek powietrznych.

Nowy obiekt będzie gotowy do użytku do końca 2019 r. I zatrudni ponad 300 osób.

Ponadto ZF rozszerzyła ostatnio swoją grupę inżynierów elektroniki i otworzyła nowe centrum techniczne w Łodzi. Centrum zostało oficjalnie otwarte w październiku i pomieści 200 wysoko wykwalifikowanych inżynierów i techników. W placówce znajdą się zarówno biura, jak i laboratoria elektroniczne, a także przeniesione zostanie centrum inżynierii elektronicznej z Częstochowy, które powstało ponad dekadę i zatrudnia około 350 pracowników.

ZF zatrudnia w Polsce łącznie 8 000 pracowników, z czego około 6300 pracuje w dziale produkcji i administracji w istniejących zakładach w Częstochowie.  Produkowane są tam moduły poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa.

Źródło: ZF
oprac. MF/jab

Wideo

!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
Menadżer Floty w Genewie - VW
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności