Z Wolfsburga wyjechał 150-milionowy Volkswagen

Ponad osiemdziesiąt lat temu została założona marka Volkswagen. Od tego czasu wyprodukowała 150 milionów pojazdów na całym świecie, w 50 zakładach znajdujących się w 14 krajach. Rocznicowy model, czyli błękitny Golf GTE, zjechał niedawno z taśmy produkcyjnej w Wolfsburgu.

Dr Herbert Diess, Prezes Zarządu marki Volkswagen, zwrócił się do zespołu w hali produkcyjnej numer 12: „150 milionów pojazdów – to znaczy, że spełniliśmy marzenie o posiadaniu nowego samochodu 150 milionów razy na całym świecie. Wasza codzienna praca jest podstawą tego sukcesu. Moi koledzy z Zarządu przyłączają się do podziękowań dla wszystkich pracowników Volkswagena – na każdym szczeblu. Ta rocznica nie byłaby możliwa bez waszego zaangażowania”.

W 2017 roku marka Volkswagen wprowadza na rynek ponad 10 nowych modeli samochodów. Firma planuje do 2020 roku rozszerzyć ofertę pojazdów typu SUV-ów do 19 modeli. Z drugiej strony ma być rozwijana też gama nowych pojazdów z rodziny I.D., opartych na platformie przeznaczonej dla aut zasilanych prądem (MEB). Elektryczna ofensywa Volkswagena ma ruszyć od 2020 roku. Plan zakłada również, że do 2025 roku po drogach Europy będzie poruszać się milion Volkswagenów na prąd.

W obecnej fazie ważne jest, aby Volkswagen nadal rozwijał się. Jesteśmy silnym zespołem, wykonujemy solidnie swoją pracę i mamy dobry plan na przyszłość. Musimy konsekwentnie pracować nad nowymi osiągnięciami, ponieważ sukcesy przeszłości nie stanowią gwarancji na powodzenie w przyszłości„- podkreślił Diess.

Prezes Rady Zakładowej, Bernd Osterloh, powiedział: „150 milionów pojazdów – to naprawdę niewiarygodna liczba. To 150 milionów Volkswagenów, które przewiozły swoich właścicieli przez setki tysięcy kilometrów, dowożąc ich do pracy, towarzysząc w czasie wolnym, wyjeżdżając z nimi na wakacje lub podróżując w celach biznesowych. Ta rocznica świadczy o tym, że nasi koledzy od pokoleń wykonują świetną pracę. Volkswagen tworzy samochody najwyższej jakości i będzie tak robić w nadchodzącej przyszłości. Nasze dokonania i praca dają pełne podstawy do tego byśmy byli dumni z tych osiągnięć”.

Pracownicy w głównej fabryce Volkswagena w Wolfsburgu w szczególny sposób przyczynili się do dzisiejszej rocznicy. Zbudowali ponad 44 miliony pojazdów od momentu, gdy 72 lata temu rozpoczęła się masowa produkcja samochodów.

Źródło: Volkswagen

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności