Renault dostarczyło urzędowi miasta Madrytu 62 ZOE

W ramach programu poprawy jakości powietrza „Plan A de Calidad del Aire” Renault dostarczyło Urzędowi Miasta Madrytu flotę 62 Renault ZOE – najlepiej sprzedającego się na rynku samochodu elektrycznego. ZOE bazuje na jedynym rozwiązaniu technologicznym, które każdemu zapewnia zrównoważoną mobilność. Przyjazna dla środowiska elektryczna jednostka napędowa nie emituje CO2 i tlenków azotu, a samochód jest bezgłośny.

Koncern Renault przekazał madryckiemu ratuszowi partię kolejnych 40 samochodów ZOE, która dołączy do floty już użytkowanej przez miasto.

Władze hiszpańskiej stolicy zamówiły samochody w ramach realizacji planu poprawy jakości powietrza „Plan A de Calidad del Aire”, który zakłada wprowadzenie zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu mobilności.

Użytkownikiem nowej floty 62 samochodów będzie lokalny wydział środowiska.

W 2018 roku ZOE powróciło na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Hiszpanii. Łącznie auto znalazło ponad 2 000 nabywców, co zapewniło wzrost sprzedaży o 25% w stosunku do 2017 roku. Udział elektrycznego modelu Renault w tym segmencie rynku osiągnął 30%.

Od debiutu w 2013 roku, model ZOE jest w grupie najchętniej kupowanych w Hiszpanii samochodów zeroemisyjnych. Ogółem po tamtejszych drogach jeździ już ponad 4 000 takich aut.

ZOE jest też dobrze znany mieszkańcom Madrytu dzięki sukcesowi systemu carsharingowego „Ziti”, z którego tylko w ciągu pierwszego roku funkcjonowania skorzystało ponad 165 000 użytkowników. W 2018 roku ZOE było również najchętniej kupowanym przez przedsiębiorców samochodem elektrycznym, zyskując zaufanie wielkich korporacji i urzędów.

Wersja Z.E. 40 posiada akumulator o pojemności 41 kWh, który zapewnia realny zasięg 315 km zgodnie z cyklem WLTP.

źródło: Renault

Wideo

Menadżer Floty: Szkolenie Hybrydowa Flota - Czy to się opłaca?
!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności