Orlen wybrał dostawcę ładowarek do aut elektrycznych

PKN Orlen zakończył procedurę przetargową na dostawców stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Na chwilę obecną dostawcami będą firmy EkoEnergetyka oraz EFACEC. Trzeciego producenta poznamy niebawem.

Punkty szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych mają powstać w 150 lokalizacjach położonych zarówno w miastach, jak i przy trasach szybkiego ruchu. Pierwszy etap programu pilotażowego zakłada, że do końca 2019 r. zostanie uruchomionych ok. 50 ładowarek. PKN Orlen wyjaśnił, że postępowanie przetargowe obejmowało wybór dostawców na ładowarki o mocy 50, 100 oraz 150 kW. Mają one obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych.

Producentami ładowarek dla koncernu będą firmy EkoEnergetyka i EFACEC. W ramach postępowania finalizowane są także rozmowy z trzecim producentem” – podkreślił płocki koncern w środowym komunikacie.

Warto również wspomnieć, że niedługo zakończy się również postępowanie przetargowe na zarządcę infrastruktury ładowania. Wsród zadań ma być m.in. obsługa procesu ładowania i rozliczania opłat z wykorzystaniem strony internetowej.

PKN Orlen poniformował, iż w ramach programu pilotażowego działa już pierwsza ładowarka o mocy 50 kW, która jest zlokalizowana w Płocku. Może ona obsługiwać zarówno pojazdy elektryczne, jak też hybrydowe plug-in. Co ciekawe w jednym momencie może ładować do czterech pojazdów.

Wideo

Nowa Toyota RAV4 - Menadżer Floty
III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności