Nowy bolid Renault Sport Formula

Renault Sport Formula One Team po raz pierwszy pokazał Renault R.S.18. Samochód na nadchodzący sezon utrzymany jest w klasycznych kolorach francuskiego zespołu – czarnym i żółtym.

Renault R.S.18 jest już trzecim modelem opracowanym przez Renault Sport Formula One Team od powrotu stajni do F1 w 2016 roku. W nowym bolidzie wykorzystano liczne zmiany i udoskonalenia wprowadzone w 2017 roku. Zmieniono w nim również konstrukcję zawieszenia i zwiększono docisk aerodynamiczny. Najbardziej widoczną zmianą jest nowa osłona kokpitu, a także maska zgodna z regulaminem technicznym na najbliższy sezon.

Silnik V6 o pojemności 1,6 l, pomyślnie przeszedł testy na stanowiskach badawczych w ośrodku w Viry-Châtillon. Celem konstruktorów było maksymalne zwiększenie osiągów i poprawa niezawodności. Zgodnie z przepisami w ciągu całego sezonu można użyć jedynie trzech silników spalinowych, dwóch układów MGU-K i dwóch akumulatorów.

Za kierownicą bolidu ponownie zasiądą Nico Hülkenberg i Carlos Sainz. Trzecim kierowcą teamu i jednocześnie kierowcą rezerwowym został Jack Aitken.

Sezon 2018 rozpocznie się oficjalnie 25 marca w Melbourne w Australii. Wcześniej zespoły startujące w mistrzostwach odbędą dwie czterodniowe tury jazd testowych na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną w Hiszpanii.

Galeria

Źródło: Renault

Wideo

III Międzynarodowe Targi EkoFlota: Innowacje, Ekologia, Mobilność – podsumowanie
The best of Poznań Motor Show 2018
[Genewa Motors Show 2018] Nissan IMx KURO i Nissan LEAF
The best of Geneva International Motor Show 2018
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności