Mazda, Saudi Aramco i AIST pracują nad wspólnym projektem

Mazda Motor Corporation ogłosiła realizację wspólnego projektu badawczego z Saudi Aramco, należącą do Królestwa Arabii Saudyjskiej państwową spółką, zajmującą się wydobyciem i przetwórstwem ropy naftowej oraz Japońskim Narodowym Instytutem Zaawansowanych Badań Przemysłowych i Technologii (AIST).

W ramach wspólnego projektu badawczego trzy instytucje zbadają efektywną redukcję dwutlenku węgla i technologię z perspektywy „od wydobycia do zużycia”, biorąc pod uwagę każdy etap cyklu paliwowego, od etapu wydobycia z szybu naftowego do jazdy samochodem na co dzień. Celem wspólnego projektu jest poprawa efektywności silników spalinowych i ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Projekt współpracy przewiduje, że Saudi Aramco skupi się opracowaniu paliwa, które dzięki procesowi oczyszczania będzie charakteryzować się niższą emisją dwutlenku węgla, a Mazda i AIST skoncentrują swoją uwagę na badaniach i rozwoju wysokowydajnego silnika, który będzie napędzany tym paliwem.

Wspólny projekt badawczy jest zgodny z założeniami programu „Sustainable Zoom-Zoom 2030”, który jest wizją rozwoju technologicznego Mazdy, ogłoszoną w sierpniu 2017 r.

Źródło: Mazda

Wideo

!! Wyprzedzamy nowotwór
Menadżer Floty w Genewie - TOYOTA
Menadżer Floty w Genewie - LEXUS
Menadżer Floty w Genewie - VW
  •  image
  •  image
  •  image
  •  image
[Pierwsza jazda] Test Infiniti Q30
[Fotorelacja] Motor Show 2016

Aktualności