Firma PANEK zaprasza do Próby Bicia Światowego Rekordu Guinnessa  

9 lipca flota PANEK CarSharing, auta Dilerów Toyoty, firmowe i prywatne samochody hybrydowe podejmą próbę pobicia Światowego Rekordu Guinnessa w przejeździe największej ilości hybrydowych samochodów. Rywalizować będą z amerykańskimi posiadaczami Toyot Prius, którzy pokonali nieco ponad 3km, 332 jadącymi w kolumnie po torze samochodami.

Wydarzenie odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu, start przewidywany jest na godzinę 9:00, próba bicia rekordu na torze około 11:00, a wyjazd na uroczysty przejazd ulicami Warszawy, około 12:00.

Firma PANEK S.A. organizator i sponsor wydarzenia zaprasza do uczestnictwa kierowców, właścicieli samochodów hybrydowych oraz ambasadorów.

Każda osoba, która zgłosi się do rekordu, rejestrując jako kierowca będzie miała możliwość poprowadzenia samochodu, dostanie też okolicznościowy dyplom i upominek niespodziankę. Ponadto, będzie mogła wrócić do domu bijącym rekord samochodem zupełnie za darmo.

– „Poszukujemy 300 kierowców, którzy poprowadzą nasze samochody. Wszystko co należy zrobić, żeby zostać uczestnikiem-kierowcą to posiadać aplikację PANEKcs, aktywne konto użytkownika CarSharingu i  zarejestrować się na stronie www.panekcs.pl w zakładce „rekord Guinnessa” – informuje Katarzyna Panek Rzecznik Spółki PANEK S.A.

Próba Bicia Światowego Rekordu Guinnessa to wydarzenie ogólnopolskie, święto hybryd, ekologii i nowoczesnego podejścia do mobilności. W jednej kolumnie liczącej od 2 do nawet 4 km pojedzie flota samochodów PANEK CarSharing, floty firmowe, samochody prywatne, auta dilerów Toyoty, pomoc zadeklarowała też firma taksówkarska. Samochodów musi być minimum 333, organizatorzy spodziewają się jednak około 400 pojazdów.- mówi Katarzyna Panek

„Zaproszenie jest otwarte i każda osoba lub firma posiadająca hybrydę może się do nas przyłączyć. Rekordu nie bijemy dla siebie, tylko dla Polski, wszyscy są mile widziani. Aby zgłosić swój samochód lub flotę zapraszam bezpośrednio do mnie : katarzyna@panek.eu. Jedyne co nas ogranicza to długość toru, także żeby wziąć udział w przejeździe, należy wcześnie wysłać zgłoszenie” – dodaje Katarzyna Panek.

Poza kierowcami firma PANEK poszukuje także Ambasadorów, którzy pomogą w organizacji. Odpowiadają za część techniczną, pomagają przy rejestracji, opiekują się uczestnikami, startują kolumnę i nadzorują uroczysty przejazd przez miasto. Poza dobrą zabawą otrzymają możliwość przyjazdu na miejsce rekordu CarSharingowym samochodem za darmo, najbardziej zaangażowane osoby dostaną ofertę pracy w firmie PANEK.

– „Żeby móc zorganizować tak duże wydarzenie potrzebujemy minimum 60 Ambasadorów i kilkudziesięciu pracowników firmy PANEK. Cieszy nas duże zainteresowanie. Jesteśmy już po pierwszych spotkaniach  z Ambasadorami i cieszy nas, że tak wiele osób chce nam pomóc.  Mamy wolnych jeszcze kilka miejsc, także jeśli ktoś ma ochotę stać się częścią historii, także zapraszamy na stronę www.panekcs.pl do zakładki „rekord guinnessa”.

O tym, czy 9 lipca uda się pobić Światowy Rekord Guinnessa w przejeździe największej liczby samochodów hybrydowych dowiemy się kilka tygodni po wydarzeniu. Żeby pobić rekord należy spełnić kilkadziesiąt warunków, które stawia Guinness. Wydarzenie musi być sfilmowane i opisane w mediach, niezbędne jest nakręcenie filmu, który udokumentuje próbę. Wszystkie dowody będą wysłane wprost do biura rekordu w Wielkiej Brytanii, które po pozytywnym zaopiniowaniu rekordu wpisze Polskę do Wielkiej Księgi Rekordów Guinnessa.

Galeria

Źródło: PANEK