PSA będzie importować małolitrażowe silniki z Chin do Europy

PSA Group podjęło decyzję o importowaniu turbodoładowanych silników o pojemności 1.2 l. z Chin do Europy. Jednostki produkowane przez azjatyckiego kooperanta Dongfeng Motor Co., mają pozwolić lepiej wykorzystać możliwości produkcyjne fabryki w Państwie Środka, który współpracuje od kilku lat z francuskim producentem samochodów, donosi branżowy serwis Automotive News.

Spółka join-venture rozpoczęła współpracę dotyczącą produkcji trzycylindrowych silników na rynki europejskie kilka dni temu w fabryce Dongfeng, zlokalizowanej w mieście Xiangyang, w centralnej części Chin. Grupa PSA zamierza importować na Stary Kontynent 55 000 sztuk turbodoładowanych silników 1.2 l. w okresie od lipca br. do maja 2018 roku.

Na chińskim rynku motory te montowane są do takich modeli jak Peugeot 2008, 308 i 408 oraz Citroenów C3-XR i C4. Przypomnijmy, że PSA Group Francuski współpracuje również z Changan Automobile Co. w południowo-wschodniej części Chin, w Shenzhen. Ta spółka z kolei produkuje linię samochodów premium pod szyldem marki DS Automobiles.

Źródło: Automotive News Europe
oprac. MF/jab