Arval leasinguje ponad 20 000 pojazdów w Polsce

W ubiegłym roku flota Arval Polska rosła najszybciej na rynku CFM w Polsce. Na koniec drugiego kwartału 2017 firmę świadczącą usługi związane z leasingiem pojazdów przekroczyła pułap 20 tys. samochodów użytkowanych przez klientów.

Biorąc pod uwagę liczbę zamówionych samochodów (ponad 2,5 tys.), Arval w ubiegłym roku był liderem. Udział firmy w polskim rynku wynosi obecnie 14,7%. Wzrost liczby klientów był możliwy dzięki rozszerzeniu oferty o nowe produkty, oraz rozwojowi narzędzi on-line. Arval duży nacisk położył na obsługę użytkowników oraz doskonalenie aplikacji mobilnych oferowanych menadżerom flot oraz kierowcom pojazdów.

„Przekroczenie bariery 20 000 leasingowanych aut jest dla nas potwierdzeniem mocnej pozycji rynkowej oraz dobrej kondycji całego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Jesteśmy obecnie najszybciej rozwijającą się firmą w branży i mamy ambitne plany – zakładamy m.in. utrzymanie dynamiki wzrostu na poziomie ok. 14%.” – mówi Grzegorz Szymański, prezes zarządu Arval Polska.

Nowe rozwiązania w ofercie Arval

Arval Outsourcing Solutions  – to unikalne rozwiązanie, w którym firma całkowicie przejmuje odpowiedzialność za mobilność pracownika. Klienci, którzy decydują się na taki model funkcjonowania floty w organizacji, całkowicie pozbywają się procesów operacyjnych związanych z zarządzaniem samochodami oraz optymalizują koszty związane z utrzymaniem floty. Firma dostarczająca pojazdy przejmuje kontakt z kierowcą i utrzymuje z nim relację na wszystkich etapach funkcjonowania auta w przedsiębiorstwie: od etapu wyboru konkretnej marki i modelu, poprzez dostarczenie go do kierowcy, serwisowanie, dostarczanie dokumentów (np. ubezpieczeniowych) aż po obsługę zwrotu i/lub przygotowanie oferty odkupienia auta przez kierowcę.

Wynajem średnioterminowy (MTR, Mid-Term Rental) – wprowadzona w roku 2016 przez Arval usługa wynajmu średnioterminowego – MTR to proste i elastyczne rozwiązanie dla tych, którzy szukają pojazdu na okres od 1 do 24 miesięcy. Produkt powstał z myślą o osobach będących na umowach sezonowych, dla pracowników czasowych oraz przebywających na kontraktach zagranicznych lub po prostu tych, którzy potrzebują samochodu na okres nie dłuższy niż dwa lata.

Źródło: Arval Polska