Alfa Romeo Abonament – nowy program finansowania dla flot firmowych

Od początku 2018 roku marka Alfa Romeo oferuje dla klientów flotowych finansowanie – „Alfa Romeo Abonament”. Między innymi daje ono możliwość użytkowania samochodów włoskiej marki z możliwością wymiany na nowy egzemplarz co dwa lub trzy lata.

Program ten polega na wynajmie samochodu, w którym klient może dopasować ofertę do swoich potrzeb, wybierając spośród dwóch okresów wynajmu – na 24 lub 36 miesięcy – również dwóch opcji rocznego przebiegu (20 000 lub 40 000 km) oraz trzech wysokości opłaty wstępnej, które zaczynają się od 0%. Produkt ten jest skierowany do firm oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Ideą programu „Alfa Romeo Abonament” jest łatwy dostęp do użytkowania samochodu bez konieczności jego zakupu. Zdecydowana większość kosztów użytkowania pojazdu jest już zawarta w racie miesięcznej.

stałej, miesięcznej racie abonamentowej zawarte jest:

  • Finansowanie samochodu;
  • Ubezpieczenie z pakietem AC/OC/NW oraz likwidacją szkód;
  • Serwis, w tym koszty robocizny i części zamiennych;
  • Przeglądy gwarancyjne;
  • Opony zimowe z wymianą i magazynowaniem;
  • Koszty rejestracji.

Kolejną zaletą programu jest gwarancja zwrotu samochodu na koniec umowy. Oznacza to, że po zakończeniu umowy klient może wymienić samochód na nowy, odkupić auto będące przedmiotem zakończonej umowy lub zwrócić je i zrezygnować z kontynuowania programu.

„Nigdy wcześniej nie mieliśmy w naszej marce tak kompletnej oferty dla firm, z tak przyjaznym dla klienta i konkurencyjnym cenowo programem, jak Alfa Romeo Abonament. W zasadzie łatwiej mi wymienić usługi nieuwzględnione w programie, ponieważ nasz klient musi pamiętać wyłącznie o tankowaniu paliwa i okazjonalnym dolewaniu płynu do spryskiwaczy. Pozostałe koszty związane z eksploatacją samochodu przejmuje operator programu – firma ALD Automotive i wybrani Dealerzy Alfa Romeo” – mówi  Bartłomiej Brzozowski, dyrektor Sprzedaży Flotowej FCA Poland.

Koszty miesięcznych rat w różnych wariantach prezentuje poniższa tabela. Zakres obsługi w każdym przypadku jest kompletny i uwzględnia koszty eksploatacji, w tym ubezpieczenie AC/OC/NW, serwis, przeglądy, rejestrację i opony zimowe

Przykładowa symulacja wynajmu w programie:

Wpłata własna

0%

Okres użytkowania

24 m-ce

36 m-cy

Przebieg roczny (km)

20 tys.

40 tys.

20 tys.

40 tys.

MiTo SUPER 1.4 78 KM

 

Rata miesięczna netto

1 049 zł

1 169 zł

999 zł

1 149 zł

Giulietta SUPER 1.4 TB 120 KM

Rata miesięczna netto

1 219 zł

1 449 zł

1 199 zł

1 419 zł

Giulia 2.0 TB 200 KM AT8 RWD

Rata miesięczna netto

1 559 zł

1 869 zł

1 719 zł

2 119 zł

Stelvio SUPER 2.0 TB 200 KM AT8 AWD

Rata miesięczna netto

2 119 zł

2 469 zł

2 199 zł

2 679 zł

Podsumowując, „Alfa Romeo Abonament” umożliwia użytkowanie samochodów włoskiej marki w przystępnych cenach, z wymianą auta na nowe co dwa lub trzy lata. W ramach programu oferowany jest także pakiet FCA Fleet Services i dostępny u wybranych dealerów marki. Operatorem programu jest firma ALD Automotive. Szczegóły programu są dostępne na www.abonament.alfaromeo.pl

Źródło: FCA Poland
oprac. MF/jab