Usługa Mercedes PRO działa już w Polsce

Mercedes-Benz Vans uruchomił nową usługę przeznaczoną do monitorowania flot. Adapter Mercedes PRO początkowo dostępne będzie dla modeli Vito oraz Sprinter na 19 europejskich rynkach.

Po podłączeniu Adaptera w gnieździe OBD II, urządzenie łączy się ze smartfonem kierowcy, za pośrednictwem którego przesyła informacje do menedżera floty. Dzięki tej internetowej usłudze menedżer floty jest w kontakcie ze wszystkimi pojazdami i kierowcami we flocie.

Za pomocą Adaptera Mercedes PRO można zarządzać flotą przez Internet oraz praktycznie w czasie rzeczywistym odczytywać informacje o pojeździe: takie jak jego lokalizacja, poziom paliwa w baku czy czas pozostały do przeglądu. Kierowca natomiast komunikuje się z menedżerem floty poprzez aplikację, którą instaluje na swoim telefonie z Androidem lub iOS.

Rozwiązanie przeznaczone jest przede wszystkim dla małych i średnich flot a jego głównym celem jest zmniejszenie nakładu pracy związanego z analizą biznesową. Niemiecki producent planuje kolejne usługi w ramach Mercedes PRO connect oraz poszerzenie oferty o inne typoszeregi samochodów, a także fabryczny montaż. Podpisanie umowy o świadczenie usług Mercedes PRO odbywa się u autoryzowanego dealera Mercedes-Benz. Koszt montażu wynosi 10 zł.

Źródło: Mercedes-Benz Vans
oprac. MF/jab