Volkswagen rozpoczyna szkolenia z zakresu elektromobilności

Marka Volkswagen rozpoczyna szkolenia z zakresu elektromobilności, by edukować młodych inżynierów i pracowników tak, by stali się ekspertami w tej dziedzinie. 

W ramach „Future Electronic Engineer Program” (FEEP) na całym świecie zostanie przeszkolonych stu młodych inżynierów i pracowników wykwalifikowanych tak, by stali się ekspertami w tej dziedzinie. Jako specjaliści w sprawach uruchomienia produkcji zajmą w przyszłości stanowiska w działach planowania, organizacji hali pilotażowej, w dziale e-Mobility, centrum produkcji przedseryjnej oraz w dziale rozwoju urządzeń elektronicznych.

Pierwsi absolwenci trzyletniego szkolenia będą wspomagali w fabryce w Zwickau wprowadzanie do produkcji modeli z rodziny I.D., czyli pojazdów nowej generacji z napędem elektrycznym produkowanych z wykorzystaniem modułowej platformy MEB.

W programie uczestniczą inżynierowie z zakładów w Chinach, Brazylii, Argentynie, USA i Meksyku, wsparcie zapewniają ponadto tamtejsze uniwersytety. Szkolenie młodych pracowników z Niemiec, Chin oraz z Ameryki Północnej i Południowej rozpocznie się w czerwcu.

Źródło: Volkswagen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *