Pierwszy autonomiczny pojazd od Volkswagena

Po przedstawieniu pierwszych w pełni elektrycznych samochodów należących do nowej rodziny I.D., marka Volkswagen na salonie samochodowym w Genewie zaprezentuje nowy model I.D. Vizzion.

Podczas marcowych targów w Genewie będzie miała miejsce premiera pierwszego pojazdu autonomicznego marki Volkswagen. Nowy studyjny I.D. Vizzion jest czwartym modelem z rodziny I.D. Volkswagena.

W aucie nie ma będzie klasycznej kierownicy ani widocznych elementów obsługi. Studyjny samochód jedzie, kieruje i nawiguje w ruchu drogowym zupełnie samodzielnie. Pasażerowie mogą porozumiewać się z komputerem przy pomocy mowy i gestów.
Moc systemowa modelu I.D.Vizzion wynosi 225 kW, co przelicza się na ponad 300 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna to 180 km/h.

Litowo-jonowe akumulatory o pojemności 111 kWh sprawiają, że zasięg auta wynosi do 665 km. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu, obydwa silniki elektryczne współpracują ze sobą w maksymalnie efektywny sposób, przekazując siłę napędową na wszystkie cztery koła.

Marka Volkswagen zamierza do 2025 roku wprowadzić na rynek ponad 20 elektrycznych modeli. W 2020 roku pojawi się model I.D. – elektryczne auto klasy kompaktowej, a potem w krótkich odstępach czasu zadebiutują nowy elektryczny SUV – I.D. Crozz oraz van I.D. Buzz.

Źródło: Volkswagen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *