Nissan LEAF w podróży do Japonii

Podróżnik Marek Kamiński w ramach wyprawy #NoTrace Expedition zamierza dotrzeć Nissanem LEAF z Polski do Japonii.

Nissan LEAF pierwszej generacji z polskim podróżnikiem Arkadym Fiedlerem na pokładzie, jako pierwszy samochód elektryczny w historii, przejechał przez Afrykę udowadniając, że zeroemisyjna motoryzacja nie ogranicza się wyłącznie do miejskich aglomeracji.

Model drugiej wersji najpopularniejszego samochodu elektrycznego na świecie właśnie rozpoczął kolejną długą wyprawę, której celem tym razem jest Japonia. Za kierownicą samochodu zasiądzie podróżnik Marek Kamiński, który w ramach wyprawy #NoTrace Expedition zamierza dotrzeć Nissanem LEAF z Polski do Japonii.

Wyprawa do Azji będzie następnym projektem realizowanym w ramach koncepcji „No Trace”, czyli dosłownie ”Bez Śladu”, podczas których Marek Kamiński zobowiązał się nie pozostawiać za sobą żadnych odpadków.

Prolog wyprawy rozpoczął się w Zakopanem, skąd podróżnik przez Warszawę przejedzie do Gdańska. Następnie obierze kierunek na Kaliningrad, a dalej przez Litwę, Białoruś, Rosję, Mongolię, Chiny i Koreę Południową dotrze do Japonii. Podczas ekspedycji Marek Kamiński zamierza popularyzować elektromobilność i odpowiedzialny styl podróżowania.

Wyprawę będzie ją można śledzić na profilu @marekkaminskiexplorer na Facebooku oraz poprzez portal Traveler by ShareMap, a także stronę internetową www.marekkaminski.com.

Źródło: Nissan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *