Samsung inwestuje w nowe technologie dedykowane pojazdom

Koreański gigant technologii użytkowej coraz śmielej inwestuje w rozwijającą się gałąź branży motoryzacyjnej, związaną z rozwojem i adaptacją teleinformatyki w samochodach.

Samsung w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy poczynił widoczne kroki, które mają przybliżyć azjatycką firmę do sektora motoryzacyjnego. Inwestycje w nowe technologie, związane z „osieciowaniem” pojazdów i służące wymianie danych, to jeden z nowych kierunków biznesowych koreańskiego koncernu. Ponadto w planach firmy jest także rozbudowa usług związanych z obsługą flotową i serwisową pojazdów. Częściowo już teraz Samsung oferuje takie rozwiązania na rynku Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie inwestycje Samsunga w firmy i technologie związane z branżą motoryzacyjną to między innymi wykupienie akcji marki Harman (producent sprzętu audio) za 8 mld dolarów czy też dofinansowanie kwotą 18 mln dolarów izraelskiego startup’u StoreDot – zajmującego się rozwojem i badaniami nad wydajniejszymi bateriami dla aut elektrycznych w oparciu o zastosowanie naturalnych minerałów i kryształów, które pozwalają zwiększyć zasięg pojazdu do 300 mil i skracają czas ładowania do 15 minut – pierwsze tego typu rozwiązania mają pojawić się w 2020 roku przy okazji debiutu konceptu Porsche Mission E).

Koreańska firma wykupiła także udziały w firmie NuTonomy, która pochodzi z USA i zajmuje się tworzeniem oprogramowania do pojazdów autonomicznych. W portfolio znalazły się również marki Quanergy Systems, LiDar oraz Vinli. Dwie pierwsze projektują rozwiązania technologiczne związane z bezpieczeństwem, a ostatnia systemy i urządzenia multimedialno-rozrywkowe.

Źródło: Fleet Europe, Samsung
fot. flickr.com/samsungtomorrow