Norauto przejmuje polską filię Feu Vert

Pod koniec marca doszło do ostatecznej fuzji firmy Norauto Polska z polską filią Feu Vert. W ten sposób francuska sieć sklepów i warsztatów motoryzacyjnych podwoi swoją liczbę placówek. Jednocześnie przejęcie udziałów nie spowoduje utraty miejsc pracy dotychczas zatrudnionych w Feu Vert.

O transakcji mówiło się już dosyć głośno w zeszłym roku, jednak spełnienie wszelkich formalności doprowadziło ostatecznie do finalizacji dopiero w marcu 2017. Nowym, wyłącznym akcjonariuszem Feu Vert została firma Norauto Polska Sp. z o.o., która pod warunkiem uzyskania koniecznych akceptacji poszczególnych organów nadzoru i UOKiK przejęła kontrolę nad polską filią Feu Vert.

Sieć Norauto w Polsce powiększy liczbę placówek z 19 do 39 i gwarantuje, że dotychczas zatrudnione w Feu Vert Polska 250 pracowników nie straci swoich posad. Z liczbą około 14 milionów pojazdów nowych i używanych Polska jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Centralnej.

We wrześniu 2016 roku francuska firma Norauto wchłonęła do swoich struktur niemiecką sieć handlującą częściami motoryzacyjnymi Auto-Teile-Unger (ATU), która u naszych zachodnich sąsiadów posiada 600 punktów serwisowych. W totalu, konsorcjum Mobivia, do którego poza Norauto należą takie marki jak: Midas, Auto5 i Carter Cash, dysponuje aktualnie 1900 punktami obsługi na świecie. Aktualnie w grupie zatrudnionych jest ponad 20 000 pracowników. Szacowane przychody Mobivi to około 2,8 biliona euro rocznie.

Źródło: Fleet Europe; oprac. MF/jab