Avis partnerem wyścigowej serii FIA World Endurance Championship

Firma Avis i organizator mistrzostw FIA World Endurance Championship (WEC), obejmujących legendarny, 24-godzinny wyścig na torze Le Mans, ogłosiły współpracę. Zgodnie z umową Avis będzie pełnić rolę tzw. partnera premium Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC), w ramach których w wyścigach trwających od 6 do 24 godzin na słynnych torach świata konkurują ze sobą takie marki jak: Toyota, Ferrari, Porsche, Peugeot i Cadillac.

Avis został Partnerem Premium WEC w zakresie usług wynajmu pojazdów w trakcie sezonu 2023, obejmującego 7 wyścigów, w tym prestiżowy, 24-godzinny maraton w Le Mans, który w czerwcu będzie obchodzić swoje stulecie.

Seria WEC to także wyścigi, które wykorzystują w 100% paliwo odnawialne. W ramach realizacji wspólnej wizji obu organizacji w zakresie zrównoważonej mobilności, flota elektrycznych i hybrydowych samochodów Avis będzie promowana jako środek transportu dla kibiców, logistyków WEC i zespołów wyścigowych, zgodnie z ideą zrównoważonych podróży.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić tę współpracę, która zbiega się w czasie z setną rocznicą organizacji 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Kwestia wytrzymałości i solidności jest głęboko zakorzeniona w kulturze naszej firmy, jako przedsiębiorstwa, które od prawie 80 lat oferuje rozwiązania w zakresie mobilności milionom klientów w 11 tys. biur w 180 krajach świata” – powiedział Keith Rankin, prezes na region międzynarodowy Avis.

Avis zapewnia kompleksową ofertę, w ramach której klienci korzystają z wielu usług z obszaru mobilności podczas podróży. Dzięki systemowi QuickPass, umożliwiającemu pominięcie kolejki przy odbiorze samochodu, poprzez w pełni elastyczne rezerwacje, kompleksowe pakiety ochrony i program Avis Preferred z szeroką gamą korzyści dla lojalnych klientów, firma szuka możliwie najlepszych rozwiązań.

Mistrzostwa WEC są sprawdzianem możliwości samochodów i możemy tu mówić o silnej synergii z działalnością Avis – każda zmiana kierowcy ma dla nas takie samo znaczenie jak dla zespołów podczas wyścigu na torze Le Mans, a każda podróż klienta naszym samochodem jest dla nas swoistym kolejnym okrążeniem toru” – tłumaczy Louise Morgan, starsza dyrektorka ds. marketingu międzynarodowego w Avis.

Frédéric Lequien, dyrektor generalny FIA WEC dodaje: „Z radością witamy Avis w rodzinie FIA World Endurance Championship. Avis to marka godna zaufania, która ma na swoim koncie bogaty bagaż doświadczeń w zakresie innowacyjności i doskonałości w dostarczaniu rozwiązań mobilnych. Cieszymy się z możliwości współpracy w roku pełnym ekscytujących wydarzeń w świecie wyścigów wytrzymałościowych”.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *