Zmiany kadrowe w Grupie Renault

Trójka znanych w branży motoryzacyjnej menadżerów: Agnieszka Łyżwińska, Rafał Grzanecki oraz Laurent Geslin, objęła nowe stanowiska w ramach Grupy Renault.

Agnieszka Łyżwińska, dotychczasowy dyrektor marketingu East dla marek Renault i Alpine, obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego Dacia East. Do Grupy Renault w Polsce dołączył Rafał Grzanecki, obejmując stanowisko dyrektora marketingu East marek Renault oraz Alpine. Natomiast Laurent Geslin został mianowany na stanowisko dyrektora ds. jakości i obsługi posprzedażnej Grupy Renault East. Zastąpił on Olgę Pilarczyk, która została Global Accessories Program Director w centrali Grupy Renault w Paryżu.

Agnieszka Łyżwińska

Jest związana z branżą motoryzacyjną od 27 lat. Przez ostatnie lata pełniła funkcję dyrektora marketingu East dla marek Renault i Alpine. W latach 2019-2021 była dyrektorem polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe. Wcześniej jej kariera była związana również z Renault, gdzie przez ponad 10 lat pracowała w Renault Retail Group, sieci salonów marki na stanowisku dyrektora handlowego, a następnie dyrektora sprzedaży i marketingu. W latach 2014-2019 pełniła funkcję zastępcy dyrektora wykonawczego w Renault Polska. Agnieszka Łyżwińska jest magistrem ekonomii, ma duże doświadczenie w zakresie zarządzania, współpracy z siecią dealerską i w marketingu. Obecnie obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego marki Dacia na cały region East (Polska, Czechy, Słowacja i kraje bałtyckie). Łyżwińska ma męża i jest mamą nastoletniego syna. Jej pasją są samochody i motocykle.

Rafał Grzanecki

Do zespołu Grupy Renault dołącza Rafał Grzanecki, który obejmuje stanowisko dyrektora marketingu East marek Renault i Alpine. Będzie odpowiedzialny za region East składający się z Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Łotwy oraz Estonii. Grzanecki z branżą motoryzacyjną jest związany od ponad 20 lat. W ostatnich latach pracował dla Fiat Chrysler Automobiles oraz Stellantis. Kierował w polskich oddziałach markami Fiat, Abarth, Alfa Romeo oraz Jeep. Piastował stanowisko dyrektora marek Alfa Romeo oraz DS Automobiles, pełniąc również funkcję rzecznika prasowego dla działalności przemysłowej FCA Poland w Polsce. Rafał Grzanecki jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Uczelni Łukaszewski. Wspólnie z żoną wychowują dwójkę nastolatków. Jego pasje to biegi długodystansowe oraz triathlon.

Laurent Geslin

Geslin rozpoczął swoją karierę w Renault w 2000 roku jako szef warsztatu w północnej Francji. Pracował również w Renault Academy jako manager ds. szkoleń technicznych, był odpowiedzialny za przygotowanie i wdrażanie szkoleń na potrzeby premier nowych modeli. Następnie pracował w dziale inżynierii posprzedażnej jako kierownik projektu przy wprowadzeniu na rynek nowego Megane. Przyczynił się do międzynarodowej ekspansji Renault, wspierając wdrażanie operacji posprzedażowych w nowych oddziałach, takich jak Renault India i Renault Pars Iran oraz zarządzając relacjami z importerami zagranicznymi. Od stycznia 2021 roku nadzorował pilotaż wyników obsługi posprzedażnej i jakości na kluczowych rynkach międzynarodowych, takich jak Indie i Turcja. Laurent Geslin ma 46 lat i jest ojcem czwórki dzieci.

(red) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *