Volvo FH Electric z tytułem „Ciężarówka roku 2024”

Volvo Trucks zdobyło tytuł „Ciężarówki roku 2024” – prestiżową nagrodę branżową za model FH Electric. Po raz pierwszy w historii to wyróżnienie wywalczył elektryczny samochód ciężarowy. Uzasadniając swoją decyzję, jury zwróciło uwagę m.in. na osiągi bezemisyjnego pojazdu i komfort jazdy.

Wraz z wprowadzeniem modelu FH Electric, firma Volvo Trucks dostarczyła najnowocześniejszą gamę pojazdów elektrycznych przeznaczonych do szerokiego zakresu zadań transportowych. To dowód na to, że transformacja energetyczna nabiera siły, nawet w dzisiejszym wymagającym środowisku biznesowym” – stwierdził Gianenrico Griffini, prezes International Truck of the Year.

Roger Alm, prezes Volvo Trucks, odebrał nagrodę podczas ceremonii na wystawie Solutrans Transport w Lyonie we Francji. „Jestem bardzo dumny z tego, że nasze Volvo FH Electric zdobyło tę niezwykle szanowaną nagrodę. Jej znaczenie umacnia fakt, że po raz pierwszy w historii branża transportowa wybrała pojazd elektryczny na Ciężarówkę Roku. Volvo FH Electric reprezentuje nową erę w transporcie ciężarowym, a zdobycie tej nagrody wyraźnie pokazuje, że przejście na transport o zerowej emisji dzieje się tu i teraz” – skomentował Roger Alm. „Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. U jego podstawy stoi ogrom pracy zespołowej, pełnej pasji i zaangażowania naszych kolegów z Volvo Group oraz ścisła współpraca z naszymi cenionymi klientami, partnerami i dostawcami” – dodał szef Volvo Trucks.

To już czwarty raz, kiedy model Volvo FH został wybrany ciężarówką roku. Szwedzki pojazd jest jednym z odnoszących największe sukcesy modeli w branży. Liczba sprzedanych na świecie sztuk tego modelu wynosi niemal 1 400 000. Przypomnijmy, że Volvo FH Electric może przewozić łącznie 44 tony. Produkcja elektrycznej wersji tego auta rozpoczęła się w 2022 r. w Göteborgu w Szwecji, a od roku 2023 przeniesiona została do fabryki w Gandawie w Belgii.

Warto podkreślić, że Volvo Trucks było pierwszą firmą, która rozpoczęła seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych już w 2019 roku, a dziś dysponuje szeroką ofertą, obejmującą łącznie 6 modeli dostosowanych do realizacji różnorodnych zadań transportowych. Volvo Trucks jest też liderem na rynku ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych w Europie z udziałem w rynku wynoszącym 49%.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *