Volkswagen e-Crafter dla Grupy Ratownictwa PCK Poznań

W zakładzie Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni odbyło się uroczyste przekazanie modelu e-Crafter Grupie Ratownictwa PCK Poznań przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. Elektryczny Volkswagen posłuży ratownikom PCK przez najbliższych 11 miesięcy i będzie wykorzystywany w akcjach pomocowych, ratowniczych i poszukiwawczych.

Przekazany Grupie Ratownictwa PCK Poznań, wyprodukowany w całości w zakładach Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni Volkswagen e-Crafter, to pierwszy samochód elektryczny, który nosi barwy Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym otwiera nowy rozdział w historii zarówno PCK, jak i marki Volkswagen Samochody Dostawcze. E-Crafter to pojazd w pełni bezemisyjny, a ochrona klimatu to priorytet strategii zrównoważonego rozwoju marki. Także Polski Czerwony Krzyż w 2021 roku podpisał Kartę Klimatyczną, zwracając uwagę na własny zrównoważony rozwój środowiskowy.

Szymon Trocha, prezes zarządu Grupy Ratownictwa PCK Poznań przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, odbierając z rąk dyrektor zakładu w Białężycach Stefanie Hegels kluczyki do Volkswagena e-Craftera, powiedział: „Kluczowe dla naszego działania w Systemie Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża jest przewożenie ratowników i dużej ilości wyposażenia technicznego na akcje pomocowe, ratownicze, poszukiwawcze i inne związane z naszą podstawową działalnością statutową. W wielu podejmowanych przez nas działaniach bardzo dużą rolę gra czas oraz duża przestrzeń ładunkowa. Dlatego takie auto – Volkswagen e-Crafter – wraz z wyposażeniem pozwoli na sprawniejszy przebieg tych akcji. Cieszę się, że dostrzegane są nasze wieloletnie działania i zaangażowanie dla społeczności lokalnej. Bardzo dziękujemy za to ogromne wsparcie”.

Model e-Crafter zbudowany na potrzeby Grupy Ratownictwa PCK Poznań to wersja z krótkim rozstawem osi, przeznaczona do przewozu 3 osób. Wyposażony został w drzwi boczne z prawej strony oraz drzwi skrzydełkowe z możliwością otwarcia do 270°. Oprócz standardowego wyposażenia auta obejmującego mi. in. system nawigacji satelitarnej z możliwością połączenia i wyświetlania danych z telefonu na ekranie radia (Mirror Link), elektronicznego tempomatu, reflektorów w technologii LED oraz czujników parkowania, samochód został doposażony w elementy poprawiające funkcjonalność przestrzeni ładunkowej. W celu lepszej organizacji przestrzeni ładunkowej pojazd otrzymał dodatkowo: podłogę z szynami do mocowania ładunku, pojemniki na nadkolach oraz torby na drzwiach skrzydłowych.

Przeznaczony dla PCK Volkswagen e-Crafter został zbudowany i przygotowany w całości przez pracowników Volkswagen Poznań – zakład w Białężycach. Stąd na jego masce i na tylnych drzwiach znajdziemy wykonane właśnie przez pracowników oznaczenia podkreślające ten fakt, przede wszystkim rzucające się w oczy hasło: „pomagaMY”.

Grupa Ratownictwa przy Wielkopolskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu swoją historią sięga 2006 roku i jest jedyną taką utworzoną w ramach struktur PCK w województwie. Z elektrycznego Volkswagena e-Craftera korzystać będzie 22 ratowników Grupy działających na terenie miasta Poznań oraz w zależności od potrzeb, na terenie Województwa Wielkopolskiego i całego kraju, we współpracy z innymi służbami.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *