SIXT kupuje 250 tys. pojazdów od Grupy Stellantis

Do 2026 roku flota wypożyczalni samochodów SIXT w Europie i Ameryce Północnej wzbogaci się o 250 tys. pojazdów najnowszej generacji z szerokiego portfolio różnych marek i segmentów Grupy Stellantis.

SIXT i Stellantis ogłosili zawarcie umowy o wartości wielu miliardów euro, na mocy której SIXT zakupi do 250 tys. pojazdów do swojej floty wypożyczalni samochodów w Europie i Ameryce Północnej w ciągu najbliższych trzech lat. Pierwsze dostawy odbędą się już w pierwszym kwartale 2024 roku i będą kontynuowane przez cały rok. Klienci wypożyczalni SIXT będą mieli do wyboru szeroką gamę samochodów marek z Grupy Stellantis, do których należą Alfa Romeo, Chrysler, Citroën, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Opel, Peugeot, Ram, Vauxhall i Maserati.

Dostawy dla SIXT obejmą modele z różnych segmentów, od samochodów miejskich po SUV-y, vany i minivany (w tym pojazdy 7- i 9-osobowe), a także pełną gamę rodzajów napędu (w tym samochody elektryczne).

Konkretne liczby w zamówieniu, skład zamówień, daty dostaw, a także liczby już zaplanowane na 2024 r. mogą być elastycznie uzgadniane między obiema firmami, biorąc pod uwagę charakterystykę floty i popyt. Ponadto, Stellantis i SIXT ocenią potencjalne możliwości partnerskiej współpracy w pozostałych regionach świata, przy wsparciu Mobilisights – firmy należącej do Stellantis oferującej dane jako usługę (DaaS), która dostarcza i opracowuje pakiety danych do tworzenia i licencjonowania innowacyjnych produktów, aplikacji i usług typu businessto-business, które zostaną udostępnione SIXT. Wraz z rozpoczęciem dostaw przez Stellantis, liczba połączonych pojazdów we flocie wypożyczalni znacznie wzrośnie. W rezultacie SIXT będzie w stanie uzyskać dostęp do danych telemetrycznych swojej floty – liczby pojazdów, poziomu paliwa i przebiegu – po zwrocie pojazdu. Umożliwi to optymalizację operacji w oddziałach, zapewniając jeszcze szybsze przetwarzanie danych i jeszcze większą dostępność pojazdów dla klientów.

Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis: „Umowa zawarta dzisiaj z SIXT pozwala nam jeszcze lepiej realizować nasze zobowiązanie, aby oferować naszym klientom czystą, bezpieczną i przystępną cenowo mobilność, która już teraz opiera się na najnowocześniejszych pojazdach i technologiach. Dzięki naszym kultowym markom oferujemy samochody w atrakcyjnych cenach, które zaspokoją wszelkie potrzeby i pasują do każdego stylu życia. Współpraca z SIXT umożliwia obecnym i potencjalnym klientom marek Stellantis zapoznanie się z naszą najnowszą ofertą najbardziej zaawansowanych napędów, systemów łączności z pojazdem i komfortu na najwyższym poziomie. To dla nas doskonały test próbny i krytyczny punkt kontrolny w nadchodzących latach, gdy Stellantis przekształcać się będzie w firmę opartą na zrównoważonej technologii mobilności”.

Konstantin Sixt, współdyrektor generalny SIXT: „Nie możemy się już doczekać, by powitać w naszej flocie ogromną liczbę niesamowitych pojazdów kultowych marek Stellantis. Współpraca z tym nowoczesnym partnerem oferującym pełen zakres usług jest spełnieniem naszej obietnicy zapewnienia klientom najlepszych rozwiązań spełniających wszystkie ich potrzeby w zakresie mobilności. Pozwala nam ponadto przyspieszyć naszą strategię rozwoju „Expect Better”, po tym jak w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku osiągnęliśmy globalny wzrost przychodów o prawie 20 procent. Dążenie to odnosi się zarówno do krajów europejskich, jak i Stanów Zjednoczonych, największego na świecie rynku wynajmu i najważniejszego dla naszej firmy rynku wzrostu”.

Obie firmy dokładają starań, aby mobilność była bardziej zrównoważona. W ramach planu strategicznego Dare Forward 2030 Stellantis ogłosił ambitny cel, który zakłada osiągnięcie 100-procentowy udziału samochodów osobowych z napędem elektrycznym (BEV) w sprzedaży aut osobowych w Europie oraz 50-procentowy udziału w sprzedaży samochodów osobowych i lekkich dostawczych BEV w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku. Stellantis jest więc na dobrej drodze, aby do 2038 roku osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich obszarach, przy jednocyfrowej procentowej kompensacji pozostałych emisji.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *