Renault Talisman Grandtour w 2016 roku

Renault Talisman w wersji kombi oficjalnie zadebiutuje we wrześniu podczas Frankfurt Motor Show. Francuskie kombi wejdzie do sprzedaży w Polsce wiosną 2016 r.

Renault Talisman to samochód, który w gamie francuskiego producenta zastąpi dwa inne modele: Lagunę i Latitude. W lipcu została zaprezentowana wersja sedan. Teraz Renault przedstawia wariant Grandtour, czyli kombi.

Auto ma takie same wymiary zewnętrzne, jak sedan. Długość pojazdu to 4,86 m, szerokość 1,87 m, a wysokość 1,46 m. rozstaw osi to 2,81 m. W porównaniu do sedana, przestrzeń nad głowami na tylnej kanapie jest większa o 30 mm.

Grandtour ma bagażnik o pojemności 572 l, czyli o 36 l mniejszy w porównaniu do odmiany czterodrzwiowej. Atutem kombi jest łatwość dostępu do kufra. Próg znajduje się na wysokości 571 mm, a szerokość otworu bagażowego wynosi 1074 mm. Po złożeniu tylnych oparć długość bagażnika rośnie z 1116 m do 2010 mm, a pojemność do 1700 l.

Dzięki systemowi Multi-Sense kierowca może zmieniać tryby jazdy. Renault Talisman Grandtour może się prowadzić bardziej komfortowo lub sportowo. W skład wyposażenia wejdą takie systemy, jak  aktywny regulator prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, system kontroli pasa ruchu, system kontroli bezpiecznej odległości, system ostrzegania o nadmiernej prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, system monitorowania martwego pola, adaptacyjne światła drogowe, automatyczny hamulec postojowy, kamera cofania, system wspomagania parkowania tył/przód i system wspomagania parkowania Easy Park Assist. Podczas jazdy można korzystać z kolorowego wyświetlacza przeziernego.

W gamie znajdą się te same jednostki, co w sedanie. Do wyboru będą dwa silniki benzynowe: Energy TCe150 i Energy TCe 200 sprzężone w 7-przełożeniową dwusprzęgłową skrzynią EDC. Pod maską będzie mógł pracować jeden z trzech diesli: Energy dCi 110 w połączeniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub z 6-przełożeniową automatyczną dwusprzęgłową EDC (wersja ze skrzynią EDC niedostępna w Polsce), Energy dCi 130 w połączeniu z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub EDC, Energy dCi 160 z podwójną turbosprężarką, dostępny wyłącznie z 6-przełożeniową skrzynią biegów EDC z podwójnym sprzęgłem.