Przemysław Berendt pokieruje Tech Hubem Volvo Cars w Krakowie

Przemysław Berendt, który na początku marca dołączył do zespołu Volvo Cars and R&D Software Engineering, został szefem powstającego w stolicy Małopolski centrum technologicznego. Wzmocnione o Tech Hub w Krakowie centra R&D mają sprawić, że w połowie bieżącej dekady 50% software’u Volvo Cars będzie tworzone wewnątrz organizacji.

Przemysław Berendt ma odgrywać kluczową rolę w kierowaniu budową nowego centrum. Będzie też odpowiadał za rekrutację i pozyskiwanie talentów w dziedzinie oprogramowania i analityki danych. Celem tych działań ma być osiągnięcie przez krakowski Tech Hub Volvo sprawności operacyjnej do końca bieżącego roku. Berendt od 15 lat buduje zespoły technologiczne i tworzy marki technologiczne zajmujące się oprogramowaniem w Polsce i na świecie. Ostatnio rozwijał firmę Talent Alpha: od małego start-upu do globalnej platformy talentów programistycznych wraz z inteligentną platformą ich doboru, działającej w ponad 40 krajach.

W krakowskim hubie technologicznym inżynierowie mają pracować nad kluczowymi dla Volvo Cars obszarami – od podstawowych technologii bezpieczeństwa, po algorytmy percepcji i wspomagania kierowcy oraz oprogramowanie do autonomicznej jazdy. Inne wyzwania inżynierskie to opracowanie funkcji łączności nowej generacji lub wsparcie wszystkich prac rozwojowych Volvo dzięki analityce danych. Celem tych działań jest osiągnięcie przez oddział sprawności operacyjnej do końca bieżącego roku.

Rozległe doświadczenie Przemka w rozwijaniu i prowadzeniu firm technologicznych w różnych regionach geograficznych, firmach średniej wielkości i start-upach sprawia, że idealnie pasuje do tej roli. Naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z nim i lokalnym zespołem w celu stworzenia naszego najnowszego centrum oprogramowania w Krakowie, które będzie uzupełnieniem naszych istniejących centrów inżynieryjnych na całym świecie” – mówi Alwin Bakkenes, Head of Software Engineering Volvo Cars.

Dołączenie do Volvo Cars w celu stworzenia i kierowania nowego centrum technologicznego w Krakowie to wyjątkowa i bardzo ekscytująca szansa na zastosowanie wszystkich moich umiejętności i sieci kontaktów w zakresie produktów, technologii i oprogramowania. To, co szczególnie przyciągnęło mnie do dołączenia do Volvo Cars, to jasna strategia stania się w pełni elektryczną marką i prawdziwym liderem w dziedzinie nowych technologii, a także poczucie silnego osobistego związku z wartościami firmy” – tłumaczy Przemysław Berendt.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *