Opel Corsa po liftingu wchodzi na polski rynek

Można już składać zamówienia na zmodernizowaną Corsę. Bazowa wersja miejskiego hatchbacka niemieckiej marki wyposażona w silnik 1,2 l o mocy 75 KM oraz pięciobiegową skrzynię manualną, kosztuje od 77 200 zł. Auto jest także dostępne dla przedsiębiorców w abonencie SIMPLYDRIVE.

Już wkrótce, bo podczas nadchodzących targów IAA Mobility w Monachium (5-10 września) – zadebiutuje nowy Opel Corsa Electric. Ale polskie przedstawicielstwo marki już ogłosiło ceny tego modelu, który podobnie jak jego spalinowych wersje można już zamawiać w salonach Opla.

Ceny Opla Corsy w nowej odsłonie zaczynają się już od 77 200 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). W abonencie SIMPLYDRIVE skierowanym do przedsiębiorców, nowa Corsa w wersji z napędem spalinowym jest dostępna już od 650 zł netto miesięcznie. Gamę silników benzynowych tworzą jednostki o mocy 55 kW/75 KM z 5-biegową manualną skrzynią biegów oraz 74 kW/100 KM z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegową skrzynią automatyczną. Natomiast Corsa Electric z silnikiem elektrycznym o mocy 115 kW/156 KM, w bogato wyposażonej wersji GS, w abonamencie SIMPLYDRIVE dla przedsiębiorców dostępna jest od 1480 zł netto miesięcznie. W abonencie SIMPLYDRIVE skierowanym do przedsiębiorców

Nowy design z Opel Vizor

Nowa Corsa zachwyca nową stylistyką, doskonałymi proporcjami i niemiecką precyzją w najdrobniejszych szczegółach. Elementem najbardziej przykuwającym wzrok stał się niepowtarzalny Opel Vizor, charakterystyczny przedni panel samochodu, który zdobi wszystkie nowe modele Opla. Czarny pas między światłami na przedzie Corsy płynnie łączy w jedną całość osłonę chłodnicy, reflektory LED oraz centralnie umieszczony emblemat błyskawicy Opel Blitz. W zależności od poziomu wyposażenia, logo marki z przodu i z tyłu występuje w przyciągającym wzrok kolorze czarnym lub w matowym, satynowym srebrze. „Wloty powietrza” w dolnej części przedniego zderzaka są optycznie większe i bardziej niż dotychczas zaznaczone, dzięki czemu Corsa wydaje się być mocniej osadzona na drodze.

Tylna część nadwozia jest również wyrazista: nazwa Corsa pojawia się teraz na środku pokrywy tylnej. I wreszcie, lakier Grafik Grey, dostępny po raz pierwszy w Corsie, pomaga temu modelowi zabłysnąć nowym blaskiem. Ponadto Corsa, w zależności od poziomu wyposażenia, dostępna jest także z dachem w kolorze czarnym.

Bogate wyposażenie Corsy i Corsy Electric

W nowej Corsie dostępnych jest wiele najnowocześniejszych systemów wspomagania kierowcy, dzięki którym jazda i wykonywanie manewrów parkowania są bardziej relaksujące. Bogata oferta obejmuje nową, panoramiczną kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości, adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz system Flank Guard wspomagający parkowanie i manewrowanie, a także system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego i systemem wykrywania pieszych. Nieoślepiające reflektory matrycowe Intelli-Lux LED, które Corsa wprowadziła do segmentu małych samochodów w 2019 roku, są jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne – teraz składają się z 14 elementów LED.

Nowa Corsa może być opcjonalnie wyposażona w pełni cyfrowy kokpit oparty na platformie Snapdragon Cockpit firmy Qualcomm Technologies1 z nowym, intuicyjnym systemem mutimedialnym i 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym. System nawigacji oferuje usługi online, system rozpoznawania poleceń głosowych „Hey Opel” oraz bezprzewodowe aktualizacje (over-the-air). Po raz pierwszy, smartfony kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto można podłączyć, a także naładować, za pomocą systemów multimedialnych samochodu – w obu przypadkach bezprzewodowo.

Większa moc, większa wydajność

Corsa Electric będzie oferowana na polskim rynku z silnikiem o mocy 156 KM z zasięgiem do 402 km według cyklu WLTP2. Corsa Electric jest zatem nie tylko bardzo wydajna – dzięki napędowi elektrycznemu i momentowi obrotowemu wynoszącemu 260 Nm zapewnia również dość dynamiczną jazdę. Nowością są także pozostałe napędy. Corsa jest pierwszym modelem Opla, który będzie dostępny jako hybryda z układem 48-woltowym, a silniki o mocy 100 i 136 KM będą wyposażone w nową automatyczną, dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *