Omoda notuje kolejne rekordy sprzedaży

Tylko w lipcu 15 735 modeli Omoda trafiło na rynki zagraniczne i jest to ponad 10-procentowy wzrost w stosunku do czerwca. Łącznie od początku roku ponad 86 tys. pojazdów chińska firma dostarczyła do zagranicznych klientów. Wiąże się to z dynamicznym planem ekspansji poza Chiny – marka trafiła w tym roku m.in. do Hiszpanii, Meksyku, RPA i Chile. Natomiast na początku przyszłego roku będzie dostępna również w Polsce.

Lipiec upłynął pod znakiem dalszej ekspansji zagranicznej. Pierwszy pokazowy model trafił do Włoch, które są kolejnym krajem na mapie rozwoju marki, a do Hiszpanii trafiła kolejna partia samochodów przeznaczona do sprzedaży. Obecnie modele Omoda są dostępne na 14 rynkach na całym świecie.

Plany ekspansji dotyczą również Polski. Inauguracyjny model Omoda 5 pojawi się w naszym kraju do końca listopada i do pierwszych polskich klientów trafi na początku przyszłego roku. W pierwszym etapie producent planuje otworzyć 30 punktów sprzedaży w głównych miastach, a pierwszy salon powstanie w Warszawie.

Na start – Omoda 5

Pierwszym modelem dostępnym w Polsce będzie crossover Omoda 5. Auto zadebiutuje z silnikiem 1.6 TDGi o mocy 197 KM i automatyczną skrzynią biegów, która będzie napędzała przednią oś. Według producenta samochód wyróżnia się nowoczesną stylistyką, zaawansowaną technologią oraz bezpieczeństwem (5 gwiazdek Euro NCAP). Model 5 charakteryzuje się diamentowym grillem oraz dynamiczną sylwetką w stylu fastback. W standardowym wyposażeniu są m.in. fotele pokryte imitacją skóry, podwójne wyświetlacze LCD o przekątnej 10,25 cala, inteligentny asystent głosowy i adaptacyjny tempomat.

W drugiej kolejności będzie dostępna również wersja elektryczna oraz inne modele tego producenta sprzedawane pod inną marką – Jaecoo (J7 i J9), które będą dostępne w pierwszym i drugim kwartale 2024 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *