Nowy Opel Astra – znamy polskie ceny

Opel Astra K w bazowej wersji będzie kosztować 59 900 zł.

Produkcja Opla Astry piątej generacji ruszy pod koniec września w Gliwicach. Nowy kompakt jest mniejszy od dotychczasowego modelu, ale ma przestronniejszą kabinę.

Samochód jest o blisko 5 cm krótszy niż dotychczas (4,37 m długości), niższy o 2,6 cm (1,48 m) i węższy o 0,5 cm (1,81 m). Pasażerowie tylnej kanapy mają o 3,5 cm więcej miejsca na nogi, a kierowca 2,2 cm więcej przestrzeni nad głową. W zależności od wersji, nowa Astra jest lżejsza od 120 do 200 kg w stosunku do odchodzącego modelu.

Bazowym silnikiem będzie wolnossący motor benzynowy o pojemności 1,4 l i mocy 100 KM. W gamie znajdą się również benzynowe jednostki 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo o mocy 105 KM oraz 145-konny 1.4 ECOTEC Direct Injection Turbo. W palecie będzie też diesel 1.6 CDTI w kilku wariantach (począwszy od 95 KM). W przyszłym roku oferta zostanie uzupełniona o silnik benzynowy generujący 200 KM.

Podstawową wersją będzie Opel Astra Essentia ze 100-konnym motorem benzynowym. W wyposażeniu standardowym znajdą się m.in. manualna klimatyzacja, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia, centralny zamek, ESPplus z systemem ABS oraz system HSA ułatwiający ruszanie pod wzniesienia. Wyższa odmiana Enjoy otrzyma dodatkowo system multimedialny IntelliLink z kolorowym ekranem dotykowym, tempomat z ogranicznikiem prędkości, komputer pokładowy oraz pokrytą skórą kierownicę z przyciskami do sterowania systemem audio i wspomnianym tempomatem.

Nabywcy Opla Astry piątej generacji będą mogli korzystać z OnStar, czyli usług opiekuna dbającego o bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Po naciśnięciu przycisku będzie się można skontaktować z polskojęzycznym asystentem, który np. pomoże znaleźć poszukiwane przez nas miejsce docelowe i wprowadzić trasę do nawigacji. OnStar ma też m.in. funkcję automatycznego powiadamiania służb w razie wypadku. Z opiekunami można nawiązać łączność przez 365 dni i 24 godziny na dobę. Przez pierwszy rok usługa będzie bezpłatna.